Správy | Aktuality | Témy

Tím ABT CUPRA sa pripravuje na preteky Formula E

Tím ABT CUPRA sa pripravuje na preteky Formula E. Monopost tretej generácie preukáže svoju výkonnosť na mestskom okruhu v Saudskej Arábii.

Tím ABT CUPRA sa tento víkend podrobí ďalšej skúške ohňom v šampionáte Formula E. Už pricestoval do Saudskej Arábie, kde sa na okruhu v historickom centre mesta Diriyah uskutočnia 2 a 3 preteky majstrovstiev sveta elektrických monopostov 2023 ABB FIA Formula E World Championship.

Tím podporí ako druhý pilot Kelvin van der Linde, kým si Robin Frijns vylieči zlomeninu ruky, ktorú utrpel pri kolízii v úvodných pretekoch sezóny v Mexico City. Prvým pilotom tímu bude naďalej Nico Müller. Monopost tímu ABT CUPRA novej – v poradí tretej – generácie je najrýchlejší, najľahší a najefektívnejší jednosedadlový elektrický pretekársky automobil v histórii, ktorý svoju vysokú výkonnosť a udržateľnosť preukázal už v prvých pretekoch.

Okruh v Diriyah, dlhý 2,495 km, má 21 zákrut a vinie sa okolo historických hradieb mesta, ktoré je zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Okruh je náročný pre pilotov od samého začiatku, jeho prvý technický úsek od 6. zákruty sa kľukatí ako bobová dráha so sériou rýchlych zákrut za sebou.

Zdroj: Carl Bingham / LAT Images

Tím ABT CUPRA sa pripravuje na preteky Formula E

Trať je skutočným testom energetického manažmentu a stratégie, pretože kolo uzatvára dlhá rovinka. Preteky sa konajú v noci, takže okruh je osvetlený LED diódami. Očakáva sa, že pri tesných súbojoch pilotov budú lietať iskry. Tím ABT CUPRA sa bude sa bude v druhom týždni pretekov usilovať dosiahnuť dobrý výsledok, keďže obidvaja piloti sa budú snažiť získať svoje prvé body v sezóne.

Víkendový program sa začal voľným tréningom už vo štvrtok 26. januára, predtým ako sa v piatok 27. januára o 20:00 hod. miestneho času odštartovali prvé preteky. Nasledujúci večer sa uskutočnia 3. preteky šampionátu, ktoré tiež štartujú o 20:00 hod. miestneho času.

Nico Müller povedal. „Aj keď sme v Mexiku nezískali body, tréningy aj preteky boli dôležité pre celý náš tím. V Diriyah sme našli niekoľko dobrých prístupov, na ktorých chceme stavať. Dva dni pretekov znamenajú veľa času jazdy a ďalšie cenné skúsenosti.“

Kelvin Van de Linde dodal: „Snažil som sa pripraviť čo najlepšie: fyzicky, analýzou všetkých údajov a samozrejme, na simulátore. Inžinieri a Nico (Müller) ma v tom veľmi podporujú. Chcem sa dobre umiestniť a pomôcť tímu posunúť vývoj nášho projektu ďalej.“

Zdroj: Andrew Ferraro / LAT Images

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS
Back to top button