Rôzne

Prioritou WECON je kvalita produktov a služieb

Prioritou WECON je kvalita produktov a služieb. WESOB Sp. o.o. je poľský výrobca prívesov a nadstavieb značky WECON pre nákladné automobily. Klientmi je cenený predovšetkým pre spoľahlivosť výrobkov a pokročilých konštrukčných riešení.

Spoločnosť WESOB Sp. o.o. bola založená v roku 1996 so sídlom v Strumieni, na juhu Poľska a má rozlohu 63 500 m2, z toho okolo 6500 m2 tvoria montážne haly a kancelárske priestory. Na Slovensku produkty značky WECON zastupuje Ing. Milan Borský, ktorý sa práci s prípojnými vozidlami a nadstavbami venuje mnoho rokov. Svoju dobrú znalosť trhu a autodopravcov teraz zúročuje predovšetkým dodávkami nadstavieb a tandemových súprav.

Pracovný tím WESOB tvorí skupina mladých inžinierov, ktorým nechýba ambícia, kreativita a hľadanie dobrých inovatívnych riešení. Pomocou pokročilých projekčných systémov navrhovania, ktoré sú podporované počítačovou technikou Computer-Aided Technologies (CAx), konštruktéri dôkladne analyzujú problémy vznikajúce počas konštrukčnej fázy, či vo výrobe a neustále výrobky zdokonaľujú.

Dôležitá je aj spoľahlivosť a jednoduchosť použitia výrobkov autodopravcami. Ako popredný výrobca kontajnerov BDF, pevných nadstavieb a taktiež špeciálnych riešení sa WESOB zameriava na kontinuálny vývoj, priebežne rozširuje sortiment výrobkov a dbá o stabilný rast produkcie i zamestnanosti. Ich snahou je, aby boli z hľadiska technológie vždy o niekoľko krokov pred konkurenciou. Výrobky značky WECON vidieť na cestách po celej Európe.

Prečítajte si aj

Prioritou WECON je kvalita produktov a služieb

Ing. Milana Borského sme požiadali o informácie o pôsobení na Slovensku.

Koľký rok už zastupujete značku WECON na Slovensku a ako slovenskí dopravcovia používajú tieto produkty?
Predaju značky WECON na Slovensku sa venujem od jesene 2020. Do tej doby už dosť zákazníkov poznalo výrobky WECON, dodávky do tej doby realizovali individuálne či už od materskej spoločnosti WECON v Nemecku, alebo jej poľskej filiálky WESOB. Naši dopravcovia kvitujú fakt, že WECON má konečne „gazdu“ aj na Slovensku, ktorý sa postaral o legislatívu prihlasovania výrobkov WECON na slovenské ŠPZ, zabezpečil promptné dodávky náhradných dielov, zabezpečil servis a najmä podáva pre nich nové informácie, čo všetko WECON ponúka pre potreby našich dopravcom.

O aké produkty značky WECON je u nás záujem?
Jednoznačne najväčší záujem je o veľkoobjemové tandemové plachtové súpravy – 120 m3 – v rôznych variantoch, ďalej sólo nadstavby s kapacitou od 18 až do 23 europaliet, s možnosťou nakladania tovaru pomocou hydraulického čela, ako aj s možnosťou vozenia VZV so sebou. Tiež je záujem o súpravy na nosenie kontajnerov BDF ako aj samotných kontajnerov BDF.

Koľko kusov ste v roku 2023 predali?
Predaj výrobkov WECON bol zhruba na úrovni roku 2022, t.j. 55 ks. Objednávok bolo oveľa viac, ale ešte stále termíny podvozkov niektorých značiek sú kolísavé.To isté platí aj o niektorých dodávateľoch dielov na výrobu prívesov a nadstavieb. Dosť veľa zákaziek z roku 2023 sa bude teda realizovať v 1.Q/2024.

Čo by ste zo súčasnej ponuky najviac odporúčali do pozornosti autodopravcov?
Určite plachtové tandemové súpravy, ktoré vieme vyrobiť presne na mieru potrieb zákazníkov.
Keďže naša spoločnosť má klientov po celej Európe, ktorí majú rôzne požiadavky pre svoju prácu, takže aj keď príde zákazník s neštandardnou požiadavkou na nadstavbu, resp. príves, stále mu vieme niečo ponúknuť tak, aby to vyhovovalo jeho požiadavkám. Snažíme sa tiež zákazníkom ponúknuť univerzálne riešenia s väčšou možnosťou využitia našich výrobkov. Stačí nás kontaktovať.

Za rozhovor ďakuje Viliam Bujna

Editor
Peter Magerčiak
Back to top button