Motorizmus

„Limited Edition“ Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+

V prípade modelu Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+ (kombinovaná spotreba paliva 9,2 – 9,0 l/100 km; kombinované emisie CO₂ 208 – 205 g/km)[1] prichádza značka Mercedes-AMG s atraktívnym mimoriadnym modelom: Limited Edition. Odteraz ho možno objednať. Uvedenie na trh sa uskutoční v apríli 2024. Ponuka je dostupná do konca roka 2024.

Mimoriadne pôsobivý je exkluzívny lak vo farbe zelené peklo AMG magno. Pre nižšiu strednú triedu nebol tento farebný odtieň doteraz k dispozícii. Okrem toho treba spomenúť fólie s logom AMG, veľké nápisy „A 45 S“ na dverách a znak AMG na kapote. Mimoriadny model Limited Edition prichádza s matnými čiernymi 19-palcovými kovanými diskami AMG s dizajnom siedmich zdvojených lúčov, ktoré sú vyhradené pre túto edíciu. Kontrastná žltá farba zvýrazňuje lúče ráfikov.

Na krytoch nábojov kolies je emblém Limited Edition. Lesklé čierne brzdové strmene vysokovýkonnej brzdovej sústavy AMG ladia s farbou kolies a majú biele logá AMG. K dômyselným detailom patria aj exkluzívne veko palivovej nádrže s logom AMG a svetelný projektor: pri nastupovaní a vystupovaní sa na vozovku premieta erb AMG.

Mimoriadny model Limited Edition vylepšujú tri balíky výbavy

Balík AMG Night: výrazné dizajnové prvky v čiernej a vo vysokolesklej čiernej farbe zvýrazňujú expresívny vzhľad vozidla. Patria k nim predný rozdeľovač prúdenia, kryty vonkajších zrkadiel a línie bokov. Balík dopĺňajú tepelnoizolačné tmavo tónované sklá od stĺpika B.

Balík AMG Night II: množstvo detailov robí z vozidla pastvu pre oči. K nim patria stmavené predely na obložení chladiča, ako aj nápis na predných blatníkoch a zadných výklopných dverách v čiernej chrómovej farbe, hviezda Mercedes, kľučky dverí exkluzívne pre mimoriadny model a hviezdy Mercedes na krytoch nábojov kolies.

Aerodynamický balík AMG: tento balík, ktorý bol vyvinutý v aerodynamickom tuneli, zahŕňa špeciálne namontované diely a pevné zadné krídlo AMG. Tieto prvky sa pri vysokej rýchlosti postarajú o zvýšenie prítlaku a zlepšenie jazdných vlastností.

„Limited Edition“ Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+

Nezameniteľný je aj interiér mimoriadneho modelu Limited Edition: sedadlá AMG Performance sú potiahnuté kombináciou imitácie kože ARTICO a mikrovlákna MICROCUT v čiernej farbe. Žlté ozdobné švy na sedadlách, obloženiach dverí a prístrojovej doske vytvárajú atraktívne kontrasty. To platí aj pre vyšité emblémy s nápisom „45 S“ na predných opierkach hlavy.

Ďalšími výraznými prvkami v interiéri sú volant AMG Performance v koži napa / v mikrovlákne MICROCUT so žltým ozdobným švom, ako aj ozdobné prvky AMG z hliníka so vzorom AMG a žltými nápismi AMG. Zmysel pre detail preukazujú aj nástupné lišty AMG. Ich súčasťou je dizajn so vzorom AMG v čiernej farbe a nažlto podsvietené logo AMG. Vyššiu kvalitu dizajnu v interiéri dopĺňajú podlahové rohože AMG s nápisom „45 S“ a ozdobným prešívaním v žltej farbe.

Výkon 310 kW (421 k) je zárukou vysokovýkonnej motorizácie modelu A 45 S 4MATIC+. Zrýchlenie tohto športového kompaktného vozidla z 0 na 100 km/h trvá len za 3,9 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 270 km/h. Okrem samotných hodnôt výkonu zaujme 2,0-litrový štvorvalcový turbomotor AMG aj svojou spontánnou odozvou.

K dynamickému jazdnému zážitku podstatnou mierou prispieva aj plne variabilný náhon na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC+ so systémom OVLÁDANIE KRÚTIACEHO MOMENTU AMG: diferenciál zadnej nápravy zahŕňa dve elektronicky riadené lamelové spojky. Každá z nich je spojená s jedným hnacím hriadeľom zadnej nápravy. To znamená, že hnaciu silu možno variabilne rozdeľovať nielen medzi prednú a zadnú nápravu, ale aj medzi ľavé a pravé zadné koleso.

V spolupráci
transport.sk
Editor
TS Mercedes-Benz
Back to top button