Letecká doprava

Z Bratislavy budete môcť pravidelne lietať do Egypta

Z Bratislavy budete môcť pravidelne lietať do Egypta. Od marca pravidelná letecká linka do egyptského Marsa Alam a charterové lety do Marsa Matruh.

Na letisku M. R. Štefánika pribudne ďalšia priama linka do horúcej dovolenkovej destinácie a to do Marsa Alam, v Egypte. Okrem leteckej linky do Hurghady tak pribudne ďalšie spojenie v rámci vyhľadávaných dovolenkových destinácii v tejto krajine. Letecké spojenie bude prevádzkovať spoločnosť Air Cairo. Do Marsa Alam sa bude lietať 2-krát týždenne, a to v utorok a v piatok.

Linka bude spustená 28. marca 2023. Lietať sa bude lietadlami typu Airbus A320-214 so 176 miestami a moderným lietadlom Airbus A320 NEO s kapacitou 179 miest. Počas celého roka Air Cairo naďalej prevádzkuje pravidelné letecké spojenie aj do Hurghady. Egyptská spoločnosť Air Cairo plánuje neustále expandovať do ďalších destinácii: „Air Cairo v súčasnosti lieta do viac ako 40-tich miest po celom svete a súčasťou našej stratégie je neustále rozširovanie našej ponuky.“

Z Bratislavy budete môcť pravidelne lietať do Egypta

„Egypt považujeme za tradičnú dovolenkovú destináciu, ktorá si stále drží svoju popularitu na poprednej priečke. Veríme, že tí, ktorí obľubujú Červené more či potápanie uvítajú priamu linku do Marsa Alam, ktorá tak doplní už existujúcu linku do Hurghady,“ dodáva predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika, Ing. Dušan Keketi.

Letovisko Marsa Alam leží približne 250 km južne od Hurghady v mieste, kde sa Arabská púšť stretáva s Červeným morom. Letovisko je ideálne pre milovníkov windsurfingu či potápania. Koralové útesy v tejto oblasti ponúkajú bohatý podmorský život. Tí, ktorí chcú pozorovať delfínov by mali navštíviť napríklad lagúnu Shaab Samadai (v preklade Domov delfínov) alebo útes Sataya. Let do Marsa Alam trvá približne 4 a pol hodiny. Letenky je možné zakúpiť na web stránke: Air Cairo.

Okrem tejto pravidelnej linky budú tiež pravidelné charterové lety do destinácie Marsa Matruh. Lietať sa bude od júna 2023. Letovisko sa nachádza približne 240 km od mesta Alexandria a nazývajú ho aj egyptským Karibikom kvôli tyrkysovým plážam a bielemu piesku. So spoločnosťou Air Cairo sa do Marsa Matruh pohodlne dostanete z Bratislavy za menej než 3 hodiny letu.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button