Letecká doprava

Počet letov Letiska M.R.Štefánika sa vo februári zdvojnásobí

Počas februára 2022 bude z Letiska Bratislava fungovať približne dvakrát viac leteckých spojení ako minulý mesiac.

Hovorkyňa letiska Zuzana Drobová uviedla, že letové poriadky väčšiny liniek sa opäť pomaly dostávajú do normálu. Opatrenia vo viacerých krajinách, kam sa z Bratislavy lieta, napríklad v Británii či Dánsku, sa majú vo februári ďalej uvoľňovať. Znamená to, že letecká doprava zasiahnutá vlnou omikronu, by sa mala začať postupne obnovovať.

Priblížila, že letecká spoločnosť Ryanair od februára prevádzkuje celkom 14 priamych spojení. Každý pondelok a piatok sa bude lietať do Bruselu, Kodane, Bologne a Eindhovenu. Do írskeho Dublinu sa cestujúci dostanú každý deň v týždni okrem piatka. Päťkrát týždenne bude fungovať aj linka do Londýna Stansted, trikrát týždenne do Birminghamu a dvakrát týždenne do Leedsu a Manchesteru.

V prípade, že je cieľovou destináciou Taliansko, lety do Milána (Bergamo) budú podľa Drobovej prevádzkované štyrikrát týždenne a do Ríma (Ciampino) každý utorok a sobotu. Cestujúci tiež môžu využiť linky na Maltu (každá streda a nedeľa), exotický španielsky ostrov Lanzarote (každú sobotu) a do Kyjeva (Borispol) každý pondelok, piatok a nedeľu.

Fungovať budú podľa nej aj štyri spojenia s prestupom v Miláne (Bergamo), pričom batožina bude odbavená na letisku v Bratislave až do koncovej destinácie, napríklad do Cagliari, Catanie, Porta a Valencie. Priblížila, že spoločnosť Wizz Air má vo februári dve priame linky, a to päťkrát týždenne do Kyjeva (Zhuliany) a trikrát týždenne do Londýna (Luton).

„Pevne verím, že obnova týchto liniek, ktoré letecké spoločnosti vracajú do ponuky, je len prvou v rade dobrých správ pre letisko v tomto roku a že aj celý rok 2022 bude leteckej doprave priať a ľudia budú môcť opäť jednoduchšie cestovať do rôznych kútov sveta,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva BTS Dušan Keketi.

Drobová upozornila, že spoločnosť Ryanair v januári (10. až 31. januára 2022) pozastavila na tri týždne z Bratislavy deväť priamych liniek vo svojej sieti a zredukovala lety do Dublinu a Londýna Stansted na dvakrát týždenne. Ostatné pravidelné linky do Kodane, Eindhovenu, na Lanzarote, do Ríma a Kyjeva lietali podľa pôvodných letových poriadkov.

Dodala, že spoločnosť Wizz Air tiež znížila v januári svoje spojenia. Postupne sa však prerušené či zredukované lety dostávajú späť do ponuky. Viac informácií je podľa hovorkyne možné nájsť aj na stránkach jednotlivých leteckých spoločností.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button