Letecká doprava

Na letisku M.R. Štefánika začína letná sezóna

Na bratislavskom letisku sa od júna začína letná letecká sezóna. Pribudnú pravidelné a charterové linky nielen do dovolenkových destinácií. Najviac pravidelných liniek spustí od 1. júna letecký dopravca Ryanair, a to spolu 15.

V júni budú môcť využiť cestujúci z Bratislavy 28 pravidelných liniek a spustia sa aj charterové lety cestovných kancelárií. Kým v máji zabezpečoval Ryanair z Bratislavy len pravidelnú linku do Kyjeva-Boryspiľu, od júna pridá aj pravidelné lety do viacerých dovolenkových letovísk – na grécky ostrov Korfu, na Malorku a do Malagy v Španielsku, na Pafos na Cypre, do Alghera na talianskej Sardínii či do Burgasu v Bulharsku a z nich.

„Zároveň dopravca po prestávke obnovuje od júna aj svoje pravidelné linky do Birminghamu, Manchesteru, Edinburghu, Londýna-Stanstedu, Leedsu-Bradford, do írskeho Dublinu a Milána. Od začiatku júla začne lietať aj do Bruselu-Charleroi a od októbra aj do Paríža-Beauvais,“ dodala hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková.

Od 8. júna opäť spustí dvakrát týždenne dopravca Air Cairo pravidelné lety do Hurghady v Egypte a dopravca AirExplore pokračuje vo svojich letoch do Štokholmu s frekvenciou dvakrát do mesiaca. Dopravca Wizz Air, ktorý prevádzkuje z bratislavského letiska lety do Kyjeva-Žuljany, k nim podľa hovorkyne pridá v júni lety do Londýna-Lutonu. Od júla plánuje lietať aj do ukrajinských miest Odesa a Ľvov, do Sofie v Bulharsku či do Skopje v Severnom Macedónsku a spiatočne.

Od druhej polovice júna budú môcť cestujúci využiť aj pravidelné lety dopravcu Smartwings, ktoré si objednávajú aj cestovné kancelárie pre svojich klientov. „Letieť priamo z Bratislavy tak bude možné na grécke ostrovy Kréta, Korfu, Rodos, Zakyntos, do Larnaky na Cypre, do tureckej Antalye, bulharského Burgasu, talianskej Katánie a na Malorku,“ priblížila Ševčíková.

Novinkou v ponuke cestovných kancelárií budú od 26. júna priame lety z Bratislavy na Kanárske ostrovy raz týždenne a od druhej polovice júna aj lety na chorvátsky ostrov Brač. V pláne sú v ponuke charterových letov najmä lety do letovísk v Grécku, Španielsku, Taliansku, Turecku, Tunisku, Spojených arabských emirátoch či na Kapverdské ostrovy.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button