Letecká doprava

Letisko v Bratislave vybavilo v októbri takmer 55 000 cestujúcich

Letisko v Bratislave vybavilo počas tohtoročného októbra 54 566 cestujúcich. Oproti októbru minulého roka predstavujú aktuálne výsledky nárast o 450 %.

Vlani v októbri prešlo letiskom necelých 10 000 cestujúcich. Letiskový personál zároveň vybavil v tomto období 1878 letov. Informovala o tom hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Zuzana Drobová.

V októbri letisko vybavilo najviac cestujúcich na spojeniach z/do Londýna, Kyjeva a Bruselu. Sieť pravidelných spojení v októbri tvorilo 23 liniek. „Na konci mesiaca vstúpil do platnosti zimný letový poriadok, v ktorom do ponuky oproti letu pribudli nové destinácie Dubaj, Kodaň a Lanzarote, obnovené sú aj lety do Eindhovenu, Milána a Solúna/Thessaloniki,“ uviedol generálny riaditeľ letiska Dušan Keketi.

V septembri tohto roka cestovalo z letiska 69 721 pasažierov, ktorí najčastejšie smerovali do Londýna, Kyjeva a Antalye. Zároveň sa v septembri uskutočnilo 2171 letov, čo predstavovalo o 46 % viac ako v septembri minulého roka a v tomto roku to bol tretí najvyšší mesačný počet letov. Od začiatku roka letisko vybavilo 388 496 cestujúcich, čo predstavuje 99 % objemu za rovnaké obdobie minulého roka.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button