Letecká doprava

Bratislavské letisko vybavilo cez milión pasažierov

Bratislavské letisko vybavilo cez milión pasažierov. Letisko M. R. Štefánika vybavilo za prvých desať mesiacov tohto roku spolu na prílete a odlete 1 268 859 pasažierov.

Miera obnovy počtu cestujúcich z roku 2019 zároveň dosiahla za október 61 %, pričom v septembri to bolo 67 %. Informovala o tom PR špecialistka bratislavského letiska Veronika Hauswaldová. Od začiatku januára do konca októbra sa podľa Hauswaldovej uskutočnilo na letisku 21 666 vzletov a pristátí. V samotnom októbri to bolo 1925 letov.

Medzi októbrové najpopulárnejšie destinácie v rámci pravidelnej dopravy sa zaradil Londýn, Miláno a tretie miesto obsadil Dublin. Najviac cestujúcich bolo podľa Hauswaldovej v októbri vybavených leteckým dopravcom Ryanair, Wizz Air a Smartwings.

Bratislavské letisko vybavilo cez milión pasažierov

V októbri sa zároveň skončilo obdobie letných dovolenkových charterových letov a koncom mesiaca prešlo letisko z letného na zimný letový poriadok. Ten bude platiť do 25. marca 2023. Počas zimy budú pravidelné lety ponúkať prepravcovia Ryanair, Smartwings, Wizz Air a Air Cairo. Cez zimu sa podľa Hauswaldovej pravidelne lieta do destinácií, ako sú Dubaj, Rím a Miláno. Medzi destináciami je aj Dalaman v Turecku, Hurghada v Egypte, Lanzarote na Kanárskych ostrovoch alebo Malta. Naďalej sa lieta do destinácií, akými sú Skopje, Sofia a Solún.

„Medzi severnejšími destináciami je nový Edinburgh a tradične Londýn, Dublin, Manchester a Leeds. Pravidelne sa tiež lieta do Bruselu, Kodane a Eindhovenu v Holandsku,“ dodala Hauswaldová. Počas zimy sú zároveň plánované aj série charterových dovolenkových letov do exotických destinácií, ako sú Omán, Zanzibar či Kapverdské ostrovy.

Zdroj
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button