Správy | Aktuality | Témy

InnoTrans 2024: Transformácia osobnej dopravy pomocou digitalizácie

InnoTrans 2024 je popredným veľtrhom dopravných technológií, ktorý predstavuje najnovšie inovácie formujúce budúcnosť mobility.

Od 24. do 27. septembra 2024 vystavovatelia predstavia na berlínskom výstavisku svoje svetové premiéry, ako sú špičkové vlaky, autobusy, električky, aplikácie AI a riešenia udržateľnej infraštruktúry. Táto globálna platforma bude fungovať ako centrum pre lídrov v odvetví, dopravné spoločnosti a tvorcov politík.

Jedným z vrcholov InnoTrans bude odhalenie novej generácie elektrických a vodíkových vlakov na Outdoor Display, ktorý pokrýva 3 500 bežných metrov trate. Súčasťou Outdoor Display je aj Bus Display s priamo pripojeným 500-metrovým predvádzacím kurzom, ktorý prezentuje autobusy naživo v prevádzke. Tento rok debutuje čínsky výrobca autobusov BYD s tromi vozidlami a Ikarus z Maďarska s dvoma autobusmi.

S postupujúcou digitalizáciou sa systémy verejnej dopravy čoraz viac prepájajú a automatizujú. InnoTrans 2024 sa tejto téme venuje novou výstavnou plochou, AI Mobility Lab v segmente verejnej dopravy v hale 7.1a. Stredobodom záujmu budú napríklad riešenia inteligentnej mobility s ukážkami optimalizácie trás riadenej AI, integrovanými systémami predaja cestovných lístkov a informačnými platformami pre cestujúcich v reálnom čase.

V rámci InnoTrans Convention sa konalo Medzinárodné autobusové fórum (organizované nemeckým dopravným fórom DVF) s názvom „Časový poriadok budúcej verejnej dopravy: stratégia, benchmark a zavádzanie“ a Fórum verejnej dopravy (organizované ETC Solutions) s názvom „Financovanie – vytváranie sietí – Personál: nenahraditeľný pre verejnú dopravu budúcnosti“.

Outdoor-Display
Zdroj
www.innotrans.com
Editor
Peter Magerčiak
Back to top button