Elektromobilita

MG5 Electric – prvé 100 % elektrické kombi na trhu

Naozajstné kombi so všetkým, čo k tomu patrí. Vezmite rodinu na výlet – s výkonom až 177 koní, dojazdom 400 km (538 km v meste) a možnosťou rýchlonabíjania už neexistujú žiadne bariéry. Batožinový priestor, ktorý ponúkne až 1367 litrov objemu, si hravo poradí s vašou batožinou.

Športujete a potrebujete voziť bicykle či iné rozmerné vybavenie? MG5 umožňuje inštaláciu ťažného zariadenia aj strešných nosičov. Ide o jediný praktický elektromobil bez kompromisov. Je pre vás automobil vaším pracovným miestom? Mnoho firiem dlhodobo oceňuje výhody plynúce z karosérie kombi. S MG5 Electric teraz môžu využívať výhody oboch svetov. Veľký priestor a jazdný komfort kombi sú tu spojené s dynamickými vlastnosťami, nízkymi nárokmi na údržbu a návykovým jazdným prejavom elektromobilu.

K dispozícii je celý rad funkcií, ktoré vám uľahčia cestovanie – vrátane inovatívnej jazdnej a bezpečnostnej technológie MG Pilot, aplikácie iSMART alebo prepojenia s Android Auto alebo Apple CarPlay. Ďalším presvedčivým argumentom v prospech MG5 je sedemročná záruka, ktorá vám zaistí pokoj na cestách.

MG5 Electric – prvé 100 % elektrické kombi na trhu

Praktické zameranie s high-tech estetikou

Nové MG5 Electric sa radí k už druhej generácii elektromobilov MG a posúva čisto elektrické cestovanie na novú úroveň. Priestranné a bohato vybavené vozidlo, ktoré je prvým čisto elektrickým kombi na európskom trhu, ponúka záujemcom o elektromobily viac miesta ako kedykoľvek predtým.
Podmanivý aerodynamický dizajn MG5 Electric je odrazom novej filozofie „evolučného dizajnu“ značky MG. Tento progresívny prístup k cestovaniu vozidlom, ktoré na prvé miesto kladie potreby človeka, spája praktické zameranie s high-tech estetikou. Výsledkom je automobil s moderným vzhľadom, ktorý pritom pôsobí triezvym dojmom, poskytuje maximálne pohodlie a neodvádza toľko pozornosť.

MG5 Electric s dĺžkou viac ako 4,5 metra bolo navrhnuté pre rodiny, prácu aj všetky ostatné potreby. Pohodlne v ňom môže cestovať až päť osôb, ktorým ponúkne príkladné jazdné vlastnosti, ako aj veľa miesta v kufri pre batožinu, materiál či ďalšie vybavenie. Do batožinového priestoru s objemom 479 litrov poskladáte všetko, čo by ste mohli potrebovať. Sklopením operadiel zadných sedadiel, delených v pomere 60:40, získate celkovo až 1367 litrov, napríklad pre veľké krabice, bicykle či športové vybavenie. Na strešné lyžiny sa dá ľahko pripevniť nosič bicyklov alebo strešný box, čím sa uvoľní priestor vo vnútri.

Vďaka výkonu 130 kW a najmä vďaka krútiacemu momentu 280 Nm už v spodnom spektre otáčok zrýchlite z 0 na 100 km/h iba za 8,3 sekundy. MG5 Electric utiahne príves s hmotnosťou 500 kg a na streche uvezie ďalších 75 kg. Vždy sa tak pohodlne dostanete všade tam, kam chcete, vrátane všetkých vecí, ktoré potrebujete vziať so sebou. MG5 Electric vás spoľahlivo dopraví do každého cieľa. Vysokokapacitná batéria pohonu zaisťuje pohodlný dojazd až 400 km na jedno nabitie (podľa WLTP). Vozidlo okrem toho disponuje šikovnými funkciami, ktorých cieľom je predĺžiť dojazd na maximum. Napríklad tri rôzne úrovne rekuperačného brzdenia zvyšujú efektivitu a optimalizujú dobíjanie batérie počas jazdy.

Rýchlonabíjanie nesmie chýbať

Jednoduché je aj dobíjanie batérie. Pohodlné trojfázové AC (striedavý prúd, Mode 3) nabíjanie poskytuje nabíjací výkon až 11 kW. Na druhej strane, DC (jednosmerný prúd, Mode 4) rýchlonabíjanie s konektorom CCS a maximálnym nabíjacím výkonom 87 kW dobije batériu z 10 na 80 % len za 35 minút, čo je zhruba toľko, koľko potrebujete na krátky odpočinok pri šálke kávy.

MG5 Electric – prvé 100 % elektrické kombi na trhu

Inteligentné funkcie pre MG5 Electric zahŕňajú napríklad:

 • vyhľadávanie vozidla pomocou mobilnej aplikácie,
 • diaľkové ovládanie niektorých základných funkcií,
 • kontrolu stavu vozidla,
 • farebný dotykový 10,25″ displej pre správu funkcií vozidla,
 • vyhľadanie najbližšej nabíjacej stanice,
 • manažment a plánovanie nabíjania vozidla.

Všetky dôležité funkcie budete mať na dosah ruky na farebnom dotykovom 10,25″ displeji vrátane DAB vysielania, Bluetooth® pripojenia, navigácie, ovládania klimatizácie, pripojení cez Apple CarPlay® a Android Auto™ a radu ďalších funkcií – aby ste mohli súčasne sledovať dopravu aj počúvať svoje obľúbené skladby alebo vysielanie. Praktický systém napájania V2L (vehicle-to-load) umožňuje používať batériu vozidla na napájanie externých spotrebičov s maximálnym príkonom až 2,2 kW, napríklad elektrického bicykla alebo grilu. A či už cestujete s rodinou, alebo na služobnú cestu, s MG5 Electric sa môžete vždy tešiť na nízke prevádzkové náklady

MG5 Electric – prvé 100 % elektrické kombi na trhu

MG Pilot zahŕňa nasledujúce podsystémy:

 • systém automatického núdzového brzdenia (AEB),
 • adaptívny tempomat (ACC),
 • asistent pre jazdu v dopravnej kolóne (TJA),
 • aktívny systém na udržanie jazdného pruhu (LKA),
 • automatické diaľkové svetlá (IHC),
 • inteligentný obmedzovač rýchlosti (SAS),
 • varovanie pred čelnou zrážkou (FCW),
 • rozpoznávanie dopravných značiek (TSR),
 • varovanie pred opustením jazdného pruhu (LDW).
V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS MG
Back to top button