Cestná doprava

Za požiar nákladnej lode s tisíckami vozidiel zaplatí Volkswagen vysoký účet

Nemecký automobilový koncern Volkswagen (VW) príde najmenej o 155 miliónov USD (138,19 milióna eur) pre požiar na nákladnej lodi Felicity Ace, ktorá prevážala tisícky jeho luxusných vozidiel. Naznačili to výpočty spoločnosti pre modeláciu rizík Russell Group.

To predstavuje takmer 40 % hodnoty áut, ktoré loď prevážala, informuje agentúra Bloomberg. Na palube boli vozidlá Porsche, Audi, Bentley a Lamborghini s odhadovanou hodnotou 405 miliónov USD. Celková hodnota tovarov, ktoré zničil požiar, je zhruba 438 miliónov USD.

Požiar vypukol v piatok 18. februára v nákladnom priestore lode Felicity Ace neďaleko Azorských ostrovov. Loď vyplývala z Embdenu v Nemecku smerovala do Davisville (Rhode Island) v USA, kam mala doraziť 23. februára. Všetkých 22 členov posádky sa podarilo zachrániť.

Felicity Ace je stále unášaná v Atlantickom oceáne a požiar sa stále nepodarilo úplne uhasiť, ale k úniku paliva nedošlo a loď zostáva stabilná. Odhady spoločnosti Russell Group sú založené na predpoklade, že žiadne z približne 4000 vozidiel nebude možné použiť. Hoci sa neobjavili žiadne informácie o počte áut jednotlivých značiek na palube, denník The New York Times uviedol, že loď prevážala 1100 vozidiel Porsche a 189 modelov Bentley.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button