Cestná doprava

Výstavba električkovej trate obmedzí dopravu

Výstavba električkovej trate obmedzí dopravu. Výstavba električkovej trate v bratislavskej Petržalke obmedzí cez víkend (22. – 23. 10.) dopravu na časti Jantárovej cesty.

Úsek od otočiska mestskej hromadnej dopravy (MHD) na Vyšehradskej ulici po odbočenie na Jasovskú bude uzatvorený. Obchádzková trasa povedie po ulici Vyšehradská, Budatínska a Lietavská. Mesto Bratislava o tom informuje na sociálnej sieti. „Počas blížiaceho sa víkendu nás okrem iného čaká veľká prekládka plynovodu a telekomunikačných sietí,“ spresnil magistrát. Úsek bude uzatvorený cez víkend v časoch od 07.00 do 21.00 h. Doprava bude po Jantárovej ceste spustená (po oceľových platniach) medzi 21.00 a 7.00 h, keď po nej budú premávať aj nočné spoje MHD. „Keď sa práce skončia skôr, premávka bude obnovená,“ poznamenala samospráva.

Obmedzenie sa dotkne aj MHD. Linka 95 bude premávať po svojej trase v úseku Muchovo námestie – Lúčanka a ďalej bude pokračovať po Betliarskej ulici na konečnú Depo Petržalka. „Na zmenenej trase obojsmerne obslúži zastávky Ľubovnianska, Bzovícka, Betliarska a Depo Petržalka. Obojsmerne nebude obsluhovať konečnú zastávku Vyšehradská. Zo zastávky Vyšehradská bude možné použiť linku 93, alebo peší presun k zastávke Lúčanka na linku 95,“ uviedlo mesto.

Na linke 93 príde iba k čiastočnej zmene trasy spojov idúcich z a do Depa Petržalka. Medzi zastávkami Ľubovnianska a Vyšehradská pôjdu spoje obchádzkou cez Jantárovú cestu, Lietavskú, Budatínsku a Vyšehradskú. „Výjazdové a dojazdové spoje mimoriadne obslúžia aj zastávky Lúčanka, Znievska a Budatínska (na Lietavskej ulici),“ podotkol magistrát. Výjazdové spoje linky 93 z Depa Petržalka pôjdu o päť minút skôr než obvykle. Spoje na riadnej trase Hlavná stanica – Vyšehradská nebudú výlukou dotknuté.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button