Cestná doprava

V premávke bratislavskej MHD nastanú zmeny

V premávke bratislavskej MHD nastanú zmeny. Od 1. júla nastane v premávke bratislavskej MHD viacero zmien.

„Reflektujú aktuálnu dopravnú situáciu v meste, keďže ich podkladom sú reálne dáta z vozidiel MHD,“ oznámil hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Chlebovec. Dopravný podnik na základe vyhodnotenia využitia vozidiel upraví odchody liniek 23, 68, 70, 74, 87. „Zároveň pre podnety cestujúcich zmení nadväznosť linky 27 a po zbilancovaní dát z vozidiel vykoná zmeny na linkách: 50, 57, 58, 67, 70, 74, 139, 145, 147, 151 a 154 tak, aby reflektovali reálne jazdné doby,“ konkretizoval hovorca.

Informoval aj o zmene v prípade linky 49, prepájajúcej oblasť Ružinova a Trnavského mýta s nemocnicou na Kramároch. „Bude upravená tak, aby obyvateľov priviezla na vyšetrenie ešte pred siedmou hodinou ráno,“ dodal Chlebovec. V rámci zmien budú cestujúci linky 147 v kopcovitej časti Bratislavy môcť po novom využívať zastávku Gorazdova, kapacita liniek 29 bude zasa posilnená zmenou krátkych vozidiel za kĺbové.

V premávke bratislavskej MHD nastanú zmeny

Zmena sa dotkne aj autobusovej linky 92. „Z dôvodu ukončenia zmluvnej spolupráce bude po novom premávať iba v časoch striedania pracovných zmien v devínskonovoveskej automobilke. V ostatných časoch ju nahradí linka 192. Tá v pravidelných intervaloch prepojí Petržalku s Patrónkou po najrýchlejšej možnej trase cez bratislavský obchvat a Most Lanfranconi. V úseku Patrónka – Volkswagen zabezpečí spojenie naďalej linka 21,“ objasnil Chlebovec. Dodal, že linky 25, 26 a 92 nebudú premávať počas nedele, letnú prestávku bude mať i linka 130. Všetky zmeny v doprave nájdu cestujúci na webstránke DPB.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button