Cestná doprava

UNAS vyzýva ministra Doležala na aktivitu v príprave mýtneho tendra

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) vyzvala ministra dopravy Andreja Doležala (nominant Sme rodina), aby začal pracovať na výberovom konaní v prípade nového mýtneho tendra. Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR ubezpečilo, že na príprave súťaže na nový mýtny systém intenzívne pracuje.

UNAS adresovala vláde otvorený list, v ktorom vyčíta aj rezortu dopravy, že nesplnil svoje sľuby voči požiadavkám únie. Žiada tiež MDV, aby začalo ihneď konať v príprave mýtneho tendra. „Predsedníctvo UNAS spoločne s členmi sa rozhodlo, že pokiaľ sa nezačne konať v novom výberovom konaní a neznížia sa náklady pre dopravcov na zľavách v mýtnom systéme, tak budeme pripravení obnoviť protesty,“ varoval predseda únie Stanislav Skala.

Doležal na utorkovej (30. 6.) tlačovej konferencii skonštatoval, že mýtny systém patrí medzi jeho priority. O nastavení súťaže diskutuje s ÚHP. „Vyzerá to dobre, nastavili sme nový mýtny systém tak, aby sme ho kúpili ako dielo, nebudeme ho kupovať ako službu, budeme ho súťažiť ako dielo a máme ambíciu si ho prevádzkovať sami,“ priblížil.

Na snímke minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležžal počas tlačovej konferencie v Bratislave 30. júna 2020. FOTO TASR – Dano Veselský

Odbor komunikácie rezortu dopravy uviedol, že návrh na fungovanie nového mýtneho systému aktuálne pripomienkuje Útvar hodnoty za peniaze (ÚHP). „Hneď, ako ho budeme mať vo finálnej podobe, verejne ho predstavíme aj s možnosťou pripomienok. Na toto stretnutie pozveme aj UNAS,“ dodalo MDV.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button