Cestná doprava

Pribudnú nové parkovacie automaty pre PAAS

Pribudnú nové parkovacie automaty pre PAAS. V bratislavskom Starom Meste i Ružinove by mali čoskoro pribudnúť parkovacie automaty, ktorými je možné zaplatiť za parkovné v zónach Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika. Uviedla to hovorkyňa Bratislavy Dagmar Schmucková.

Pribudnú k tým, ktoré už fungujú najmä v prvých troch zónach zapojených do regulácie parkovania.
„Okrem parkomatov v prvých troch zónach, v rámci mestských častí Rača, Petržalka, Nové Mesto, sme v Ružinove nedávno osadili desať . V tieto dni príde 21 kusov do Starého Mesta a Ružinova,“ priblížila Schmucková.


Kým sa tak stane, je platba parkovného v hotovosti alebo kartou možná napríklad u parkovacích asistentoch, ktorých počty sú posilnené. Rovnako sa dá zaplatiť za parkovné aj na viacerých predajných miestach, ako sú siete obchodov či kaviarní. Ich sieť magistrát postupne rozširuje. Zoznam konkrétnych miest nájdete na webovej stránke www.paas.sk.

Pribudnú nové parkovacie automaty pre PAAS

Na otázku, či sa v zónach zapojených do PAAS zlepšilo parkovanie, keďže sa zo strany obyvateľov objavuje aj kritika, magistrát konštatuje, že regulácia tam funguje. „Skúsenosti z prvých regulovaných zón ukazujú, že takáto regulácia funguje. Obyvatelia skutočne majú viac voľných parkovacích miest tam, kde bývajú,“ poznamenala Schmucková. Pripomenula, že každému spusteniu novej zóny predchádzajú dopravné prieskumy a participácia s miestnymi obyvateľmi.

Prvými troma lokalitami, kde systém platí od 10. januára, boli Tehelné pole v Novom Meste, Dvory 4 v Petržalke a Krasňany v Rači. V súčasnosti je zaregulovaných aj niekoľko zón v Ružinove, a to lokality Starý Ružinov-východ, Starý Ružinov-západ, zóna 500 bytov a Nivy v časti Svätoplukova – Košická.

Regulácia parkovania funguje aj v zóne Hlavná stanica – Blumentál v Starom Meste. Ide tam však o iný čas regulácie, na niektorých uliciach aj o inú výšku hodinového parkovného. V posledných dvoch ružinovských častiach, a to v časti Košická – Miletičova – Prievozská a v lokalite Ružová dolina, sa spustenie regulácie presunulo najnovšie na druhú polovicu septembra.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button