Cestná doprava

Petržalka sprísňuje pravidlá parkovania

Petržalka sprísňuje pravidlá parkovania. Bratislavská Petržalka sprísňuje pravidlá parkovania v ďalších miestnych častiach, a to vo štvrtiach Dvory I a Dvory III.

Nové pravidlá zavádza mestská časť od piatka. Kontrola správneho parkovania sa bude v daných lokalitách uskutočňovať od nedele (25. 9.). Samospráva o tom informuje na svojom webe. Mestská časť predmetnú oblasť v rámci Petržalského parkovacieho systému (PPS) regulovala dopravným značením parkovacia zóna. „Všetky vozidlá musia po novom parkovať výhradne na modro vyznačených boxoch. Parkovanie mimo nich je zakázané a môže byť pokutované cez inštitút objektívnej zodpovednosti,“ upozorňuje samospráva.

Rovnaké pravidlá zaviedla mestská časť nedávno aj v miestnych štvrtiach Dvory V a Dvory VI, ktoré sa stali prvými zónami, v ktorých pristúpila samospráva k „zazónovaniu“, teda k zvýhodneniu zaregistrovaných rezidentov v rámci parkovacieho systému mestskej časti. V nich sa totiž zhoršilo parkovanie po tom, ako sa susedná zóna Dvory IV dostala do zóny Bratislavského parkovacieho asistenta (PAAS), kde platí mestská parkovacia politika.

Petržalka sprísňuje pravidlá parkovania

Na najnovšie pravidlá v parkovaní upozorňujú novoosadené dopravné značky s označením Zóna a tiež vodorovné modré značenie. Parkovanie mimo vyznačených boxov pri cestách, ale aj parkovanie na chodníkoch bez príslušnej povoľovacej dopravnej značky, je zakázané. Na porušenie pravidiel upozornia vodičov zelené letáky v prípade jedného priestupku, oranžové v prípade viacnásobného porušenia, pri ktorom je už majiteľovi vozidla doručená pokuta.

Mestská časť zároveň avizovala, že prísnejšie pravidlá pribudnú aj v ďalších zónach. Okrem štvrtí Dvory I a Dvory III má ísť do konca septembra o časť Starej Petržalky a Lúky VI. Počas októbra plánuje zazónovať oblasť Dvory II a Háje I. Ak sa v niektorých oblastiach zavedením zóny parkovanie pre rezidentov zhorší, samospráva prisľúbila vrátenie systému do pôvodného stavu.

Mestská časť chce do verejného parkovacieho systému zapojiť aj súkromné parkoviská. Ide o parkoviská firiem, obchodných či administratívnych budov, ktoré bývajú v noci spravidla prázdne. Denný prevádzkový režim sa však na nich nezmení. Nové pravidlá testuje pri miestnom úrade, avizuje aj zapojenie parkovísk obchodných centier.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button