Cestná doprava

Novým šéfom nemeckého Continentalu bude Karl Thomas Neumann

Nemecký výrobca pneumatík Continental vymenoval Karla Thomasa Neumanna (v strede) za nového výkonného riaditeľa po tom, čo Manfred Wennemer na svoju funkciu rezignoval. Reagoval tak na rozhodnutie spoločnosti predať takmer polovicu firmy menšiemu rivalovi, firme Schaeffler.
 

Wennemer dlho bránil Continental pred prevzatím a jeho odpor k rodinnej firme Schaeffler výrazne vzrástol po tom, ako výrobca valivých ložísk tajne získal 36-% podiel v Continentale vďaka dohode s niekoľkými bankami.
Continental sa však nakoniec so Schaefflerom dohodol na tom, že menšia firma prevezme 49,99 % výrobcu pneumatík a autokomponentov, oceniac tak Continental na 12,1 miliardy eur (364,52 miliardy Sk). Súčasťou dohody je aj podmienka, že Schaeffler Continental nerozdelí a ponechá firmu na burze.
Rodinný podnik Schaeffler je známy výrobou komponentov do áut a lietadiel, najmä valivých ložísk, ktoré sa využívajú aj v špičkových projektoch, ako sú Londýnske oko či raketoplány NASA.
Podľa analytikov by spojenie firiem malo vytvoriť tretieho najväčšieho výrobcu komponentov pre automobilový priemysel s tržbami okolo 50 miliárd USD (1,02 bilióna Sk).

zdroj: TASR, foto: internet

Prečítajte si aj

Back to top button