Cestná doprava

Nová Trieda T presvedčila v nezávislom teste bezpečnosti

Nová Trieda T presvedčila v nezávislom teste bezpečnosti. Najlepšia známka v teste Euro NCAP 2022: Trieda T od Mercedes-Benz získala päť hviezdičiek za vyššiu bezpečnosť.

Nová Trieda T presvedčila v nezávislom teste bezpečnosti Euro NCAP vo všetkých štyroch kategóriách týkajúcich sa bezpečnosti cestujúcich, detí, ochrany chodcov a asistenčných systémov. Najmä pokiaľ ide o bezpečnosť detí, je lídrom v segmente kompaktných vanov.

Trieda T je štandardne vybavená systémom iSize pre tri detské sedačky a detskými poistkami na oboch posuvných dverách. S príslušnou výbavou majú aj elektrické okná vzadu detskú poistku. Na ochranu všetkých pasažierov je na palube štandardne sedem airbagov.

Počet asistenčných systémov vodiča je na tento segment mimoriadne rozsiahly. Patria sem asistent rozjazdu na stúpaní, asistent jazdy pri bočnom vetre, asistent sledovania pozornosti ATTENTION ASSIST, aktívny asistent brzdenia s funkciou podpory prejazdu križovatkou, aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu, asistent sledovania mŕtveho uhla a asistent sledovania povolenej rýchlosti.

Nová Trieda T presvedčila v nezávislom teste bezpečnosti

Všetky tieto asistenčné systémy sú súčasťou sériovej výbavy Triedy T. Na želanie je k dispozícii napríklad aktívny asistent parkovania s cúvacou kamerou, asistent stabilizácie prívesu a vysokovýkonné svetlomety s LED.

Okrem Triedy T presvedčil s 5-hviezdičkovým hodnotením aj Citan Tourer, ktorý optimálne vyhovuje potrebám komerčnej osobnej dopravy. Cena Triedy T na Slovensku začína od 22 772,00 eur s DPH a je od júla k dispozícii u autorizovaných obchodných partnerov. Citan Tourer sa dá objednávať od novembra 2021. Ceny začínajú na sume 21 318,00 eur s DPH.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button