Cestná doprava

Na stavbe privádzača D3 začínajú rásť mosty

Na stavbe privádzača D3 začínajú rásť mosty. Na stavbe privádzača D3 Žilina, Brodno – Kysucké Nové Mesto začínajú podľa hovorkyne Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) Evy Žgravčákovej rásť mosty, pripravuje sa injektáž mikropilót a zakladajú sa piliere.

Doplnila, že na jeseň zrealizujú aj preložku vysokého napätia. „Aktuálne je na stavbe v priemere 40 mechanizmov. Vykonávajú rôzne práce, ktoré sa týkajú prevažne premostenia. Realizujú sa násypy zo zlepšenej zeminy a štrkodrviny, injektáž mikropilót či budovanie plochy na realizáciu zakladania mosta. Pripravujeme sa aj na viazanie betonárskej výstuže piliera, vykonávame debnenie a betonáž, viazanie výstuže na stenách opory a realizujeme prefabrikované dielce mosta,“ priblížila Žgravčáková.

„Na stavbe sa tiež pripravujeme na odstránenie starého vodovodu, realizujeme prístupovú komunikáciu k jednému z pilierov a takisto základy stožiarov vysokého napätia,“ dodala hovorkyňa NDS. Diaľničný privádzač D3 prepojí cestu I/11, budúcu diaľnicu D3, cestu III/2095 a miestnu komunikáciu pri priemyselnom závode v Kysuckom Novom Meste. Celková dĺžka stavby je takmer 1,4 kilometra. Zmluvná cena výstavby je zhruba 13,7 milióna eur bez DPH. Predpokladaný termín sprejazdnenia je koniec budúceho roka, uzavrela Žgravčáková.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button