Cestná doprava

Mesto Martin otestuje monitorovacie vozidlo na online kontrolu parkovania

Mesto Martin otestuje v nasledujúcich týždňoch inteligentné monitorovacie vozidlo CamCar s technológiou na online kontrolu parkovania. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Kalmanovej očakávajú výrazné zvýšenie počtu kontrol s výsledkami v reálnom čase.

Doplnila, že príslušníci Mestskej polície Martin budú kontrolovať parkovanie na vybraných uliciach centra mesta. „Zamerajú sa predovšetkým na parkovacie zóny pre rezidentov. Od kontrol si radnica sľubuje potvrdenie doterajšej praxe – elimináciu neoprávnene parkujúcich vozidiel a z toho plynúce navýšenie počtu parkovacích miest práve pre rezidentov,“ podotkla Kalmanová.
Monitorovanie parkovania v meste prostredníctvom najnovších technológií víta aj primátor Martina Ján Danko. „Technológie sú dôležitým stavebným prvkom 21. storočia a do významnej miery nám zjednodušujú život. Verím, že CamCar sa stane efektívnym nástrojom na reguláciu dopravy. Čo je pri súčasnom množstve áut na cestách nevyhnutnosťou pre každé mesto, ktoré sa chce rozvíjať,“ dodal Danko.
Za vývojom vozidla CamCar stojí spoločnosť FT Technologies, a. s. Podľa jej predsedu predstavenstva Daniela Bednaříka je hlavnou výhodou tohto spôsobu kontroly zrýchlenie celého procesu. „Ten vedie v konečnom dôsledku k nárastu počtu voľných parkovacích miest v požadovaných lokalitách. Sekundárne tiež k efektívnejšiemu vymáhaniu dodržiavania pravidiel parkovacej politiky mesta zo strany mestskej polície,“ vysvetlil Bednařík.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASRFoto: Mesto Martin

Prečítajte si aj

Back to top button