Cestná doprava

DPB odkladá nákup 70 kĺbových autobusov, obstaráva 8 minibusov

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhlásil tender na nákup ôsmich minibusov za odhadovaných 1,14 milióna eur bez DPH. Dopravca chce nakúpiť nízkopodlažné autobusy s dĺžkou maximálne ôsmich metrov a s celkovou obsaditeľnosťou minimálne 22 cestujúcich. V autobuse chce mať riadiace, kamerové, informačné a tarifné systémy. Vyplýva to z oznámenia zverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.
      
„DPB opakuje verejné obstarávanie minibusov s cieľom obnovy vozidlového parku, ktorý je v nevyhovujúcom stave,“ povedal pre TASR vedúci odboru marketingu a komunikácie DPB Matej Michlík. Dopravca totiž minulý rok pri obstarávaní štyroch minibusov súťaž zrušil, keďže ponuku predložil len jeden uchádzač, ktorý však nepreukázal splnenie podmienok účasti, a tak ho museli z verejného obstarávania vylúčiť a tender následne zrušiť.

Ďalšie články z kategórie Cestná doprava:

DPB vyhlásil v auguste 2019 dve verejné obstarávania, a to na nákup 81 kĺbových autobusov a na nákup štyroch minibusov (s dĺžkou maximálne ôsmich metrov). Išlo o jeden z najväčších a najvýznamnejších tendrov v histórii bratislavskej MHD. Z vlaňajšieho verejného obstarávania sa objednalo 11 autobusov dĺžky 18 metrov značky Solaris so špeciálnou úpravou na prevoz objemnejšej batožiny, ktoré by mali doraziť ešte v tomto roku a ktoré budú nasadzované na  linky MHD smerujúce na letisko. Táto transakcia sa uskutočnila ešte pred nastolením mimoriadneho stavu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.
      
Hlavné mesto však muselo pre koronakrízu a s tým súvisiace ekonomické dosahy odložiť plánované obstaranie a nákup ďalších nových kĺbových autobusov, konkrétne 70 kusov 18-metrových vozidiel. „Odhadnúť, dokedy bude tento nákup odložený, v tejto chvíli nevieme. Bude to záležať od schválenia finančných prostriedkov mestským zastupiteľstvom,“ podotkol Michlík.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button