Cestná doprava

Do Prešova dorazil prvý z desiatich nových trolejbusov

Do Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) dorazil vo štvrtok prvý z desiatich nových trolejbusov. Ide o kĺbový trolejbus Škoda 31 Tr SOR. V priebehu ďalších dní budú postupne dodané zvyšné. Informoval o tom hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

„Ide o dodávku trolejbusov z opcie, ktorú si dopravný podnik uplatnil na prelome rokov 2019 a 2020. V rámci projektu s názvom DPMP, Modernizácia vozového parku trolejbusov v Prešove má byť dodaných dohromady deväť štandardných trolejbusov a 15 kĺbových trolejbusov typu Škoda 31 Tr SOR. V rokoch 2016 a 2017 už bolo dodaných prvých 15 vozidiel,“ uviedol Tomek.
Vozidlá sú podľa jeho slov plne nízkopodlažné a klimatizované, majú moderný informačný systém a rozšírený priestor pre invalidný vozík, respektíve detský kočík. Budú zaradené do premávky po absolvovaní potrebných technických úkonov a skúšok a vybavení poistenia. Cestujúci sa s novými vozidlami stretnú na všetkých trolejbusových linkách.

„Po ukončení dodávky bude dopravný podnik evidovať až 46 trolejbusov, z ktorých bude 27 plne klimatizovaných. Aktuálne prebieha taktiež verejné obstarávanie na dodávku 15 nových dieselových autobusov a päť elektrických midibusov, ktoré čiastočne nahradia súčasné midibusy,“ doplnil Tomek.
Projekt modernizácie vozidlového parku trolejbusov je realizovaný v rámci Operačného programu Integrovaná infraštruktúra a spolufinancovaný Kohéznym fondom EÚ.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button