Cestná doprava

Divízia Daimler Buses dodatočne vybavila autobusy aktívnymi filtrami

Daimler Buses sa počas pandémie koronavírusu spolieha na maximálnu bezpečnosť prostredníctvom aktívneho filtra, ktorý používa v kombinácii s osvedčenými systémami klimatizačných zariadení. dodatočne vybavených aktívnymi filtrami a ochrannými dverami vodiča.

Tieto viacvrstvové progresívne vysokovýkonné filtre pevných častíc sú na palube už viac ako 5 000 autobusov značiek Mercedes-Benz a Setra. Filtre disponujú antivírusovou funkčnou vrstvou, ktorá dokáže odfiltrovať až 99 percent aerosólov v interiéri. Takto dovybavené vozidlá, v ktorých sa medzi jednou až štyrmi minútami dokáže kompletne vymeniť vzduch, sú označené dobre viditeľnou nálepkou v oblasti nástupu.

Prečítajte si aj

Na ochranu vodičov pred infekciou kvapôčkami dovybavila spoločnosť už 5 000 mestských a medzimestských linkových autobusov, ako aj zájazdových autobusov oboch značiek ochrannými dverami vodiča pochádzajúcich z vlastného vývoja. Celoplošné deliace priečky z bezpečnostného skla alebo plastového polykarbonátu sú dostupné pre nové vozidlá, ale aj ako riešenie pre dodatočné vybavenie.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button