Cestná doprava

Bilancia diaľničnej patroly za 1. polrok

Bilancia diaľničnej patroly za 1. polrok. Diaľničná patrola za 1. polrok vyriešila vyše 20 000 incidentov na cestách a najazdila vyše 1,3 milióna kilometrov.

Najdôležitejšou je ich pomoc pri vytvorení bezpečného zákrytu vozidla v problémoch. Diaľničiari o tom informovali na svojej webovej stránke. Hliadky Diaľničnej patroly sa 6250-krát zavolali k prekážajúcemu vozidlu. V drvivej väčšine prípadov išlo o vozidlo s poruchou, napríklad defekt, porucha motora a podobne.

Pri vyšších teplotách podľa NDS stúpa aj počet porúch. Najviac takýchto incidentov, 829, riešila posádka zo strediska správy a údržby diaľnic v Považskej Bystrici. Diaľničná patrola podľa NDS pomohla za prvý polrok 5516 motoristom vytvorením bezpečného zákrytu vozidla, väčšina týchto áut čelila technickej poruche. Aj v tomto prípade stojí na čele rebríčka stredisko v Považskej Bystrici.

Bilancia diaľničnej patroly za 1. polrok

Posádky Diaľničnej patroly celkovo 2762-krát označovali alebo odstraňovali z cesty nejaký prekážajúci predmet. „Často pritom ide o bizarné predmety, odstraňovali už napríklad aj gauč spred tunela Ovčiarsko alebo rôzne kusy nábytku či náradia,“ priblížili diaľničiari. V 904 prípadoch pomohli posádky patroly poskytnutím informácií a viac než 500-krát pomohli inak, napríklad naštartovaním vozidla. Patrola formou zákrytu asistovala aj pri odťahovaní vozidla, a to celkovo 2309-krát. Ďalej 1259-krát pomohla pri oprave defektu.

Hliadky Diaľničnej patroly boli privolané za posledný polrok k 870 nehodám. Pri požiari vozidla pomáhali 43-krát a takmer 50-krát usmerňovali chodcov alebo cyklistov, ktorí sa ocitli na diaľnici. Okrem pomoci motoristom zároveň Diaľničná patrola vykonáva aj iné prevádzkové činnosti.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button