Cestná doprava

Arriva spustila prieskum zameraný na prímestskú dopravu

Arriva spustila prieskum zameraný na prímestskú dopravu. Spoločnosti Arriva Nitra a Arriva Nové Zámky spustili prieskum pre obyvateľov Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK).

Občania majú možnosť vyjadriť svoje skúsenosti s prímestskou autobusovou dopravou a navrhnúť, kde vidia priestor na zlepšenie. Závery online prieskumu budú zohľadnené pri tvorbe cestovných poriadkov na nasledujúci rok, tvrdí dopravca. Prieskum potrvá do konca júna. Arriva prostredníctvom letákov oslovila aj žiakov základných a študentov stredných škôl, z ktorých mnohí využívajú prímestskú dopravu každý deň.

Arriva spustila prieskum zameraný na prímestskú dopravu

„Hoci ťažiskom prieskumu sú otázky pre pravidelných cestujúcich týkajúce sa dĺžky cestovania a prípadných chýbajúcich spojov v čase dopravnej špičky, máme záujem aj o názory tých, ktorí prímestskou autobusovou dopravou cestujú len príležitostne alebo dokonca nikdy. Môžu uviesť dôvody, ktoré ich vedú k tomu, že využívajú iný druh dopravy, ale aj navrhnúť zlepšenia, ktoré by ich postoj k prímestskej autobusovej doprave zmenili,“ vyzval verejnosť Silvester Zemes, generálny riaditeľ spoločností Arriva Nitra a Arriva Nové Zámky.

Zdroj
transport.sk
Editor
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button