Logistika a skladovanie

Zásielky nakupované na internete sú v čiernych okresoch doručované bez obmedzení

Presun okresu do čiernej farby podľa aktuálneho covid automatu a zatvorenie prevádzok sa netýka výdajných miest a doručovania poštových služieb. Vyzdvihnutie zásielky patrí medzi schválené výnimky. Packeta hlási, že jej výdajné miesta sú naďalej otvorené aj v čiernych okresoch.

Sfarbenie okresov do čiernej farby a uzatváranie prevádzok spôsobilo u mnohých ľudí pochybnosti ohľadom doručovania objednaných zásielok cez internet. Aktuálne platná vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (č. 240/2021, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k obmedzeniam prevádzok) však zaraďuje výdajné miesta medzi výnimky.

„Sfarbenie okresu do čiernej farby nemá vplyv na otvorenie a výdaj zásielok na výdajných miestach. Výdajné miesta sú totiž označované ako miesta poštovej siete, ktoré poskytujú poštové služby na základe zmluvy,“ konštatuje Alexander Jančo, Chief Executive Officer Packeta na Slovensku. Aktuálna vyhláška pritom hovorí, že výdajné miesto môže byť otvorené nielen kvôli výdaju zásielky ale aj pre jej vrátanie či prípadnú reklamáciu.

Naplánujú zatvárať

Packeta, najobľúbenejší doručovateľ zásielok na výdajné miesta na Slovensku, aktuálne hlási, že väčšina jej výdajných miest v čiernych okresoch fungujú v štandardnom režime. Otváracie hodiny však môžu byť v ojedinelých prípadoch skrátené. Je vhodné si prípadné skrátené hodiny overiť stránke Packety, či v mobilnej aplikácii.

Vďaka investíciám do nových Z-boxov a ďalšiemu rozširovaniu výdajných miest na konci tohto roka bude mať Packeta viac ako 1 500 výdajných miest a cez 800 samoobslužných výdajných boxov. Stane sa tak najväčšou a najdostupnejšou sieťou na Slovensku s viac ako 2 300 miestami pre príjem a výdaj zásielok na Slovensku

Packeta (predtým Zásielkovňa) Packeta, založená v roku 2010, je digitálna e-commerce platforma, ktorá poskytuje komplexné logistické služby pre internetové obchody. Prevádzkuje taktiež úspešnú službu Medzi nami pre doručovanie zásielok medzi fyzickými osobami. Packeta je súčasťou 14 spoločností holdingu Packeta, ktorá pôsobí v 8 štátoch a doručuje do 33 krajín.

Packeta má aktuálne takmer 7 900 vlastných výdajných miest (na Slovensku vyše 1 300 výdajných miest) a 92 000 partnerských výdajných miest. K dnešnému dňu prepravila cez 58 miliónov zásielok a spolupracuje s viac ako 30 000 e-shopmi. Obrat skupiny predstavoval v roku 2020 takmer 2,5 miliardy českých korún a počet prepravených zásielok dosiahol 40,5 miliónov kusov.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button