Logistika a skladovanie

Z Maďarska smeruje do Egypta 676 vozňov

DHL Industrial Projects patriaca pod spoločnosť DHL Global Forwarding, zastrešuje kopmlexné logistické projekty. Jedným z nich je aj preprava 676 vagónov z Maďarska do Egypta. Ide o najväčšiu objednávku svojho druhu u našich južných susedov.

Maďarský výrobca vozňov Dunakeszi Járműjavító Kft získal zákazku na dodanie 676 vozňov do Egypta. Celá zákazka je rozložená na 32 mesiacov a transport vyrobených vožnov z Maďarska do Egypta zabezpečuje DHL Industrial Projects. Každý vagón váži 48 ton, je dlhý 24,5 metra a vysoký 4,5 metra. Vlakom sa vozne dopravujú do slovinského prístavu Koper, dokiaľ pokračujú ďalej pravidelnými nákladnými linkami DHL. DHL vozne po mori prepraví do egyptskej Alexandrie, kde budú vozne vyložené a integrované do železničnej siete. Prvá dodávka vozňov dorazila do Alexandrie 23. februára.

„Spolupráca s Dunakeszi Járműjavító Kft je potvrdením toho, že poskytujeme skúsenosti potrebné pre takéto neobyčajné transporty,” hovorí Ryan Foley, generálny riaditeľ DHL Industrial Projects. „Som neuveriteľne hrdý na náš tím, ktorý nám pomáha stať sa poskytovateľom číslo jeden pre doručenie vozňov v krajine, ktorá má v tomto smere dlhodobú históriu.“

Maďarský výrobný závod Dunakeszi Járműjavító Kft vlastnia spoločnosti TMH International AG a Magyar Vagon Zrt. Vozne si objednali Egyptské národné želenice. Dodávka 676 vozňov je poslednou z celkovej objednávky 1 300 vozňov, ktoré si Egypťania objednali ešte v roku 2018. Produkcia vozňov postupne rastie a v polovici roka 2021 by mali v maďarskom závode vyrábať 25 vozňov mesačne.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button