Logistika a skladovanie

Výročie centrály cargo-partner v Hongkongu

Výročie centrály cargo-partner v Hongkongu. Dňa 17. februára 2023 zorganizoval medzinárodný poskytovateľ logistiky oslavu pre zamestnancov na počesť 15. výročia regionálneho centra cargo-partner pre Áziu a Tichomorie v Hongkongu. V roku 2023 naviac uplynie 40 rokov od založenia spoločnosti cargo-partner v Rakúsku.

V medzinárodnej sieti cargo-partner je rok 2023 dôvodom k oslavám. Nielen, že je 40. výročie založenia spoločnosti na viedenskom letisku, ale významné míľniky oslávi i niekoľko miestnych organizácií. Jednou z nich je pobočka v Hongkongu, ktorá predstavuje regionálnu centrálu spoločnosti pre celý región Ázie a Tichomoria.

Zľava doprava: Henry Lee, Regional Director Greater China; Luca Ferrara, CEO | Chairman of the Corporate Executive Board; Tony Leung, Managing Director Hong Kong, Guangzhou, Taiwan

Vyše 1000 zamestnancov vo viac než 40 kanceláriách naprieč Áziou

V roku 2004 sa cargo-partner rozhodla vstúpiť do Ázie so svojimi prvými kanceláriami na Taiwane a v pevninskej Číne. V roku 2006 spoločnosť pridala kanceláriu v Hongkongu, spočiatku pod názvom spoločnosti „c.p.“ V roku 2008 bol názov oficiálne zmenený na „cargo-partner“. Pobočka v Hongkongu sa stala regionálnou centrálou pre neustále rastúce zastúpenie cargo-partner v Ázii a Tichomorí.

Od tej doby doplnil tento poskytovateľ logisticky svoju ázijskú sieť o ďalšie pobočky v Indii, Thajsku, Singapure, Južnej Kórei, Malajzii, Bangladéši, Indonézii, Vietname a Mjanmarsku. Dnes má cargo-partner zastúpenie vo vyše 40 kanceláriách s viac než 1 000 zamestnancami naprieč Áziou. Čo predstavuje štvrtinu celosvetovej personálnej základne spoločnosti.

Výročie centrály cargo-partner v Hongkongu

Oslava výročia v Hongkongu

Dňa 17. februára 2023 usporiadala pobočka cargo-partner v Hongkongu oslavu pre zamestnancov k 15. výročiu jej založenia. Miestny tím využil túto príležitosť k obzretiu sa za úspechmi dosiahnutými za posledného jeden a pól desaťročia. CEO cargo-partner, pán Luca Ferrara, vyjadril svoje uznanie tímom v Ázii: „Za posledných 15 rokov sme toho spoločne dokázali veľa. Najmä posledné tri roky boli najturbulentnejším obdobím, aké kedy globálny logistický priemysel zažil. Náš tím v Ázii a Tichomorí zvládol toto obdobie výnimočne dobre, rýchlo. Pružne reagoval na každú novú výzvu a preukázal našu odolnosť a vášeň pre inovácie.“

Zľava doprava: Dominique Lo, General Manager Hong Kong; Henry Lee, Regional Director Greater China; Luca Ferrara, CEO | Chairman of the Corporate Executive Board; Tony Leung, Managing Director Hong Kong, Guangzhou, Taiwan

Výročie centrály cargo-partner v Hongkongu

Stály rast objemov prepravy

Od svojho založenia v roku 2006 sa hongkonská pobočka cargo-partner rozrástla z len 10 pracovníkov na 130 zamestnancov. V rovnakú dobu zaznamenal miestny tím stabilný rast požiadaviek na prepravu a objemov zásielok. V roku 2022 vybavila hongkonská organizácia cez 52 000 požiadaviek na prepravu. Pričom najväčší nárast bol v leteckej preprave, ktorá sa v minulom roku vyšplhala na 42 900 ton.

Exponenciálne rástol tiež dopyt po skladových službách, o čom svedčí nárast logistického obratu o 52,5 % medzi rokmi 2021 a 2022. Spoločnosť cargo-partner v súčasnosti ponúka 9 600 m² skladových priestorov v Hongkongu a viac než 32 000 m² skladových priestorov v rámci celej ázijsko-tichomorskej oblasti.

V súčasnej dobe sa tím cargo-partner v Ázii zameriava na ďalší rozvoj svojich služieb. Najmä pokiaľ ide o informačné technológie, e-commerce riešenia a odborné znalosti na vertikálnom trhu s potravinami a nápojmi, zdravotníctva, módy a textilu. Luca Ferrara je pri pohľade do budúcnosti optimistický: „Som veľmi hrdý na výkon našich tímov a som presvedčený, že s každou novou výzvou je naša organizácie silnejšia a silnejšia. I naďalej budeme stavať na našich úspechoch, zväčšovať naše odborné znalosti a robiť kroky naviac, aby sme prekonali očakávanie našich zákazníkov.“

15. výročie tento rok oslávia okrem Hongkongu tiež pobočky cargo-partner v Thajsku a v Singapure. Poskytovateľ logistiky v súčasnosti prevádzkuje tri kancelárie s viac než 100 zamestnancami v Thajsku a kanceláriu s viac než 30 zamestnancami v Singapure.

Zdroj
transport.sk
Editor
TSfoto: cargo-partner

Prečítajte si aj

Back to top button