Logistika a skladovanie

ViaPharma prevzala od Panattoni priestory

ViaPharma prevzala od Panattoni priestory. Východné Slovensko sa stáva aj vďaka spoločnosti Panattoni lídrom vo výstavbe priemyselnej infraštruktúry. Do priestorov v areáli Panattoni Park Košice Airport prichádza spoločnosť ViaPharma SK, distribútor liekov a zdravotníckych pomôcok, člen skupiny Dr.Max Holding SK.

Distribučná spoločnosť liekov a zdravotníckych pomôcok ViaPharma SK, dodnes využívala priestory v areáli Košice Šaca. Z dôvodu zväčšovania kapacít bude mať odteraz k dispozícii priestory modernej a udržateľnej haly s plochou až 7 600 metrov štvorcových. Tá je navrhnutá a konštruovaná tak, aby bola v súlade s okolitou prírodou a pomáhala udržiavať a zlepšovať ekologické aspekty regiónu Košíc.

„Naším cieľom je neustály rast, a to predovšetkým s dôrazom na zvyšovanie podpory a zlepšovanie starostlivosti o zákazníkov a pacientov našich lekární. Vďaka novým skladovým priestorom sa pre nás otvára možnosť pre skvalitnenie a predovšetkým zvýšenie dostupnosti liekov pre naše lekárne a pre našich pacientov,“ hovorí Jaroslav Kypr, člen predstavenstva Dr.Max Holding.

Logistický hub Panattoni Park Košice Airport pozostáva z dvoch moderných hál, ktoré spolu ponúkajú celkovú plochu viac ako 36 000 štvorcových metrov. Veľkosť priestorov , ktoré začne využívať spoločnosť ViaPharma SK je 7 600 m2 a bude sa nachádzať v hale 2. Celkovo areál disponuje výbornou polohou. Aj vďaka blízkosti letiska, či železničného uzla nájomcovia získavajú možnosť poskytovania služieb nielen pre Slovensko, ale aj pre celý svet.

ViaPharma prevzala od Panattoni priestory

„Teší nás, že medzi nájomcami môžeme privítať ďalšiu spoločnosť. Som rád, že si nový areál pre zvýšenie zásobovacích kapacít vybrala práve ViaPharma. Nové priestory im pomôžu efektívnejšie napĺňať potreby ich zákazníkov na Slovensku,“ uviedol Erik Ivaničko, riaditeľ Panattoni pre Slovensko.

Developer Panattoni tak spoločne s investorom Accolade úspešne dokončil aj druhú halu. Práve oblasť zdravotníctva dlhodobo zaberá v portfóliu spoločnosti Accolade významné miesto. Budovy v tomto priemyselnom parku ašpirujú na získanie medzinárodného ekologického certifikátu BREEAM New Construction na úrovni Excellent. Táto certifikácia zaručuje šetrnosť k životnému prostrediu, maximálnu mieru energetickej sebestačnosti, nadštandardné pracovné podmienky pre zamestnancov a celkovú mieru udržateľnosti celého objektu.  

„Moderné priemyselné priestory v tomto regióne stále priťahujú veľký záujem nielen vďaka strategickej polohe blízko významných dopravných uzlov, ale aj vďaka ich vysokému štandardu v oblasti udržateľnosti a šetrnosti k životnému prostrediu. To všetko zohráva úlohu pri znižovaní celkovej uhlíkovej stopy. A nájomcovia sú si toho plne vedomí,“ uviedol Milan Kratina, CEO Accolade.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button