Logistika a skladovanie

Vianoce hračkárom zachránilo spoľahlivé sieťové riešenie

Predvianočné obdobie kladie na predajcov hračiek tie najvyššie nároky. Všetky oddelenia sú v plnej permanencii, prebieha intenzívna komunikácia s dodávateľmi, dopyt prudko rastie a s ním aj požiadavky zákazníkov. Sklady predajcov sú v neustálom pohybe. Platí to aj pre online obchod RajHračiek, pre ktorý sú každé sviatky previerkou spoľahlivosti. Bez stopercentnej prípravy by akýkoľvek výpadok siete či jej neefektívnosť mohli znamenať stratu dôvery v tom najkritickejšom čase.

Práve preto je spoľahlivé riešenie sieťovej infraštruktúry, spĺňajúce vysoké nároky nielen v kanceláriách, ale i v sklade, nevyhnutnosťou. Spoločnosť RajHračiek hľadala pre svoje potreby osvedčené a robustné riešenie siete, ktoré by dokázala rýchlo nasadiť, aby včas zvládla predsviatočný nápor. Dôležitým kritériom bola tiež jednoduchosť údržby, ktorá by kládla minimálne nároky na IT znalosti. Samozrejmosťou bola vysoká bezpečnosť

Spoľahlivo v sklade, bezpečne v kancelárii

Odborníci spoločnosti ALEF Distribution SK v spolupráci s dodávateľom ARES Provider s.r.o. preto ako riešenie na jej potreby navrhli nasadenie systému Cisco Meraki. „Aby sme dokázali splniť požiadavky našich zákazníkov, musíme sa naplno sústrediť na našu prácu. Od komunikačnej infraštruktúry preto vyžadujeme, aby fungovala a aby sme jej nastavovaním nemuseli tráviť čas, ktorý vieme efektívnejšie využiť na zlepšovanie našich služieb,“ hovorí Vladimír Tomajka, zástupca spoločnosti RajHraciek.sk. „Vďaka odborníkom z ALEF Distribution SK a spoločnosti ARES Provider sme našli presne také riešenie – funguje, je spoľahlivé, bezpečné a jeho správa je rovnako jednoduchá, ako si objednať tovar z nášho obchodu,“ dodáva.

Riešenie Cisco Meraki poskytuje aj pokročilé možnosti, napríklad využíva Wi-Fi napríklad na analýzu pohybu (Zdroj: PR)

RajHraciek.sk ponúka tisíce produktov, z ktorých sa veľká časť nachádza v rozsiahlych skladoch spoločnosti. Obchod potrebuje mať neustály prehľad o svojich zásobách, takže personál musí každý naskladnený a vydaný tovar naskenovať. Z toho vyplývala i požiadavka na bezdrôtové pripojenie, ktoré by kvalitne, bez výpadkov a slepých miest pokrylo celú skladovú plochu. Zároveň však bolo potrebné spoľahlivé pripojenie pre kancelársku časť, ktoré by bolo dostatočne bezpečné pre komunikáciu so zákazníkmi a partnermi. Keďže obchod nemá k dispozícii vlastných expertov na siete, hľadal jednoduché riešenie, ktoré by dokázali ovládať aj zamestnanci bez hlbších IT znalostí.

Pokročilé možnosti jednoducho

Systém Cisco Meraki im poskytol presne to – okrem špičkového pripojenia je jeho hlavnou výhodou rýchlosť nasadenia a jednoduchosť údržby. Umožňuje totiž správu sieťových služieb zo zabezpečeného cloudu prostredníctvom prívetivého a rýchleho grafického rozhrania. Na jeho obsluhu netreba žiadne expertné skúsenosti, keďže všetko potrebné je k dispozícii v jednom webovom dashboarde či mobilnej aplikácii.

Prístupové body možno spravovať veľmi jednoducho z jedného dashboardu (Zdroj: PR)

Z nich možno veľmi jednoducho riešiť aj akékoľvek problémy, ktoré by mohli v sieti nastať.
Otázkou niekoľkých kliknutí je aj prípadné rozširovanie siete a pripájanie ďalších bezdrôtových prístupových bodov, rozdelenie siete medzi kancelársku a skladovú časť s rôznym stupňom zabezpečenia či nastavenie priorít pre jednotlivé pripojenia. K dispozícii sú aj pokročilé možnosti ako napríklad využitie Wi-Fi na optimalizáciu pohybu po sklade.

„Cisco Meraki navyše poskytuje aj bezproblémovú integráciu s celým radom bezpečnostných technológií Cisco, vrátane ochrany pred malvérom, prevencie a detekcie prienikov do siete, izolácie škodlivých súborov ako aj filtrovania obsahu. V bezpečí je tak aj dôverná komunikácia so zákazníkmi,“ hovorí Ladislav Laurinčík, zástupca spoločnosti ARES Provider. Tá pôsobí na trhu od roku 1999 a vytvára, vyvíja a realizuje sofistikované IT a bezpečnostné riešenia pre veľké, stredne veľké i malé podniky.

V prípade záujmu o bezplatnú cenovú ponuku prosím kontaktujte zástupcu Lukáša Bordáka na adrese lukas.bordak@alef.com.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
PR

Prečítajte si aj

Back to top button