Logistika a skladovanie

V Skalici otvorili nové interné logistické centrum

V Skalici otvorili nové interné logistické centrum. Závod na výrobu vykurovacích zariadení Protherm Production otvoril v Skalici nové interné logistické centrum. Investícia 2 milióny eur zahŕňala zásadnú prestavbu a modernizáciu skladov.

„Je to jedna z najvýznamnejších investícií v našom závode za posledné roky. Zefektívni, sprehľadní skladovanie komponentov a urýchli ich dodávky do výroby,“ zhodnotil Juraj Hornáček, riaditeľ závodu Protherm Production počas otvorenia centra a slávnostného prestrihnutia pásky vo štvrtok 18. januára. Spoločnosť patrí medzi najväčších zamestnávateľov na Záhorí a zamestnáva okolo 1 000 ľudí.

Dva roky príprav

Otvoreniu interného logistického centra predchádzali dva roky prác. Staré skladovacie haly počas nich prešli zásadnými zmenami. „Zamerali sme sa na protipožiarnu bezpečnosť, nové technológie aj lepšie pracovné prostredie,“ vysvetlil Rastislav Surový, šéf správy budov.

Nainštalovali moderný stropný hasiaci systém, vybudovali nový prechodný koridor medzi skladmi a výrobou, pristavali tiež nádražie s vozíkmi pre distribúciu komponentov na výrobné linky. Do skladov implementovali najmodernejšiu skladovú techniku. Cieľom bola redukcia vzdialených externých skladov a zabezpečenie dodávok komponentov ihneď, ako budú potrebné. Výsledkom bude zlepšenie interného toku komponentov pre výrobné linky a uľahčenie práce.

Slávnostné prestrihnutie pásky počas otvorenia interného logistického centra v závode Protherm Production v Skalici. Pásku prestrihli: manažér logistiky Andrej Vojtko, riaditeľ závodu Juraj Hornáček a šéf správy budov Rastislav Surový

Kotly aj tepelné čerpadlá

„Slovensko sa medzitým stáva jednou z popredných krajín v európskej výrobe tepelných čerpadiel. A Protherm Production k tomu dlhodobo prispieva. Vyrábame totiž vnútorné jednotky tepelných čerpadiel,“ dodáva Juraj Hornáček, riaditeľ závodu. Okrem toho v závode produkujú kondenzačné plynové kotly, elektrokotly a elektrické prietokové ohrievače vody. Protherm Production je súčasťou medzinárodnej spoločnosti Vaillant Group so 150-ročnou tradíciou a centrálou v Nemecku. Vaillant Group je globálny líder v oblasti vykurovacích technológií, ktorý na Slovensku vlastní tri závody.

Nový prechodný koridor medzi skladmi a výrobou

Vaillant Group

Je medzinárodná spoločnosť so sídlom v nemeckom Remscheide, ktorá pôsobí v oblasti vykurovacej, ventilačnej a klimatizačnej techniky. Ako jeden z globálnych lídrov na trhu a v oblasti technológií Vaillant Group vyvíja a vyrába produkty, systémy a služby na mieru s cieľom zabezpečiť príjemné prostredie pre život. Jej portfólio výrobkov siaha od účinných vykurovacích zariadení na báze konvenčných zdrojov energie až po systémové riešenia na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Ide o spoločnosť so 150-ročnou tradíciou a 17 000 zamestnancami, ktorá je od svojho založenia v roku 1874 v rodinnom vlastníctve.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS Key Communications, Zdroj: Vaillant Group
Back to top button