Logistika a skladovanie

Úspešné WOF Expo 2021

V dňoch od 6. do 8. októbra 2021 sa v Bratislave uskutočnil medzinárodný veľtrh a konferencia v oblasti logistiky a dodávateľského reťazca WOF (World of Freight) Expo. Podujatie sa konalo pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky a záštitou Bratislavského samosprávneho kraja.

WOF EXPO predstavilo návštevníkom 120 špičkových rečníkov v 43 odborných panelových diskusiách zo sveta dopravy, logistiky a e-commerce. Na vybraných panelových diskusiách bolo možné zúčastniť sa aj online a pozrieť si ich môžete po načítaní QR kódu na konci tohto článku.

Tri dní plné kvalitných diskusií

Počas troch dní podujatie privítalo návštevníkov z viac ako 30 krajín. Na veľtrhu sa zišli poskytovatelia riešení dodávateľského reťazca za účelom zvýšiť efektívnosť v logistike a zlepšiť transparentnosť a systematizáciu procesov. V rámci výstavy sa predstavili firmy ako Cargomind, CEVA Logistics, Packeta Group, GLS Slovensko, FEDEX, LOT Polish Airlines, Turkish Cargo, Budapest Airport a mnohé ďalšie.

FOTO: WOF EXPO

Dôležitosť WOF Expo potvrdzujú nielen diskutované aktuálne témy z oblasti dopravy a ekonomiky, ale aj fakt, že konferencia priniesla medzinárodné obsadenie dôležitých hráčov priemyslu. Viac ako 120 odborníkov sa počas konferencie podelilo o svoj pohľad na digitalizáciu dopravy, priekopnícke inovácie, ale i vplyv pandemickej situácie na priemysel a ekonomiku.

Pozornosť bola venovaná aj inteligentným technológiám a ďalším aktuálnym otázkam kybernetickej bezpečnosti v oblasti umelej inteligencie a internetu vecí. Pozornosti neunikli ani témy týkajúce sa prechodu na klimaticky neutrálnu ekonomiku, či témy politiky EU a samozrejme BREXIT, ktorý logistiku krajín regiónu CEE neprestáva ovplyvňovať. Závery a výstupy z konferencie priniesli nové námety na riešenie strategických výziev dodávateľského reťazca a dopravy vôbec.

V čom bolo WOF Expo inovatívne a iné?

Networking. Práve ten je základným kameňom podnikania a práve preto sa aj program WOF Expo sústreďoval na networking a vytváranie nových obchodných partnerstiev. Už pred začiatkom eventu si mohli účastníci naplánovať osobné stretnutia vďaka digitálnemu networkingovému nástroju. Osobné stretnutia následne prebiehali počas celého eventu v nerušenom a príjemnom prostredí vo vyhradenej zóne.

FOTO: WOF EXPO

Počas prvého dňa konferencie mali VIP hostia možnosť zúčastniť sa gala večera – WOF Connect & Awards, kde boli ocenené najinovatívnejšie spoločnosti logistiky v 9. kategóriách. Večer WOF Connect & Awards však nebol len o oslavách, zábave či networkingu.

Bol aj o darovaní. Tento rok sa väčšina charitatívnych akcií určených na pomoc onkologickým pacientom pre pandémiu vo fyzickej forme neuskutočnila. Podujatie WOF Expo 2021 sa rozhodlo na danú nepriaznivú situáciu reagovať. Spojilo sily s Ligou proti rakovine a počas gala večera urobili dôležité gesto pre onkologických pacientov – prebehla dražba diamantovej brošne na podporu Ligy proti rakovine. Organizátori WOF Expo neboli jediní, ktorí chceli nezištne pomôcť. Spoločnosť GLS – General Logistics Systems Slovakia darovala počas večerného podujatia sumu 12 000 EUR na podporu projektov Ligy proti rakovine.

Kde sa budú konať ďalšie ročníky?

WOF Expo sa bude sťahovať každý rok do iného mesta v rámci krajín strednej a východnej Európy. Už o niekoľko mesiacov sa podujatie uskutoční vo Viedni vo forme kongresu a následne v Prahe vo forme veľtrhu. V roku 2023 na WOF bude čakať Bukurešť.

Víťazi WOF Connect & Awards:

PORT OF THE FUTURE – PORT OF GDANSK

SHIPPING LINE EFFICIENCY – MAERSK

SPEEDY FLOW AIRPORT – BUDAPEST AIRPORT

AIR CARGO EXCELLENCE – TURKISH CARGO

LAST MILE EXPERT – GLS 

INNOVATION OF THE YEAR – PEOPLE

GREEN IMPACT – PEOPLE

REGIONAL SMART FREIGHT FORWARDER – LANGOWSKI LOGISTICS

MULTINATIONAL SMART FREIGHT FORWARDER – KUEHNE + NAGEL

FOTO: WOF EXPO

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button