Logistika a skladovanie

Spoločnosť cargo-partner získava Repalog v Nemecku

Medzinárodný poskytovateľ prepravy a informačnej logistiky sa v rámci pokračujúceho rastu v sektore elektronického obchodu spojil so spoločnosťou Repalog, nemeckým špecialistom na oblasť fulfillmentu a prepravy na poslednú míľu.

Elektronický obchod je už roky rýchlo napredujúcim trendom a pandémia COVID-19 urýchlila rast online predaja spolu s dopytom po službách e-commerce v B2B aj B2C segmente. S cieľom rozšíriť svoje odborné znalosti a doplniť svoje portfólio služieb, kúpila spoločnosť cargo-partner 1. apríla 2021, nemeckú spoločnosť Repalog – plne integrovaného sieťového prepravcu pre medzinárodné a medzikontinentálne zásielky.

Stefan Krauter, CEO spoločnosti cargo-partner, vysvetľuje: „Naše investície boli motivované túžbou posilniť našu globálnu sieť o ďalšie kapacity pre služby medzinárodného elektronického obchodu a ponúknuť našim zákazníkom integrované riešenie vrátane leteckej, námornej alebo železničnej dopravy – v kombinácii so službami prepravy na poslednú míľu. Repalog, s ich rozsahom služieb v oblasti fulfillmentu, distribúcie balíkov a reverznej logistiky, perfektne doplní našu ponuku služieb na kľúčových trhoch v Európe. Teraz môžeme pre zákazníkov vytvárať ešte rýchlejšie, flexibilnejšie a nákladovo efektívnejšie komplexné riešenia: od prepravy a konsolidácie až po colné odbavenie, skladovanie a distribúciu na poslednú míľu.“

Repalog, so sídlom neďaleko Frankfurtu, bude integrovaný do spoločnosti cargo-partnera ako nová dcérska spoločnosť. Ruka v ruke s akvizíciou Repalogu, vytvoril cargo-partner aj novú divíziu, zameranú výlučne na vývoj a propagáciu produktových riešení pre sektor e-commerce na celom svete.

Repalog je v súčasnosti integrovaný s viac ako 100 miestnymi a medzinárodnými poskytovateľmi balíkových služieb a vybavuje viac ako milión balíkových zásielok ročne, čo zákazníkom umožňuje využívať rôzne možnosti a konkurenčné ceny. Spoločnosť navyše ponúka komplexné softvérové riešenie na porovnávanie sadzieb, tracking, tlač štítkov a manažment vrátenia tovaru. Táto platforma bude teraz integrovaná do vlastnej platformy pre riadenie dodávateľského reťazca spoločnosti cargo-partner, aby sa zabezpečil bezproblémový zážitok pre zákazníkov poskytovateľov logistiky.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button