Logistika a skladovanie

Spoločnosť cargo-partner vylepšuje sklady v severovýchodnej Európe

V rámci svojho strategického zamerania na skladovanie pokračuje spoločnosť cargo-partner v rozširovaní svojich skladových kapacít po celom svete. Najnovšie investície do iLogistics centier Dunajská Streda, Brwinów pri Varšave, a Dobrovíz pri Prahe sú reakciou na neustále rastúci dopyt v regióne.

Proces expanzie a certifikácie v Poľsku

Spoločnosť cargo-partner pôsobí v Poľsku od roku 1998 a dnes je jedným z hlavných poskytovateľov medzinárodnej dopravy a info-logistiky v krajine. V júni 2021 navýšila spoločnosť cargo-partner svoju skladovú kapacitu v Brwinówe o ďalších 3 000 m².

iLogistics centrum teraz poskytuje 11 000 m² skladovej plochy pri teplotnom rozmedzí od +15 do +25 °C, vrátane colného skladu o rozlohe 1 000 m². Nachádza sa v budove A triedy v logistickom parku MLP II, juhozápadne od Varšavy a vedľa diaľnice A2, najdôležitejšieho spojenia západ-východ v Poľsku.

cargo-partner Zory

Milan Lani, Corporate Director Product Management Contract Logistics v cargo partner, vysvetľuje strategický význam skladu: „Vďaka svojej polohe v strede krajiny je naše iLogistics centrum Brwinów ideálnym uzlom pre distribúciu po celom Poľsku a do mnohých ďalších európskych destinácií. Bezprostredná blízkosť varšavského letiska z neho robí tiež strategické miesto pre medzinárodnú leteckú prepravu. Nových 3 000 m², ktoré sme k priestorom teraz pridali, je určených pre cross docking a skladovanie voľne loženého tovaru.“

Ruka v ruke s rozširovaním skladu v Brwinówe posilnila spoločnosť cargo-partner svoje zameranie na kvalitu a riadenie procesov získaním príslušných certifikátov IFS Logistics a GDP. Poskytovateľ logistiky v súčasnej dobe pracuje na získaní HACCP certifikácie pro svoje iLogistics centrum Brwinów a tiež iLogistics centrum Zory, ktoré poskytuje 6 650 m² skladové plochy v blízkosti Špeciálnej ekonomickej zóny Katovice. V kombinácii s menším skladom v Poznani, prevádzkuje cargo-partner v Poľsku celkovú skladovú plochu takmer 20 000 m² s viac než 13 000 paletovými miestami.

Ďalších 5 200 paletových miest na Slovensku

Len rok od poslednej expanzie v rámci svojho iLogistics centra v Dunajskej Strede sa spoločnosť cargo partner na Slovensku znovu rozhodla investovať do tohoto zariadenia, aby uspokojila vysoký dopyt po skladových službách v regióne.

Milan Lani uviedol: „Táto investícia nám pomôže využiť plnú 14,5 m svetlú výšku skladovej haly a zvýšiť počet paletových miest na meter štvorcový. Expanzia bude rozdelená do dvoch fáz: Behom prvej fázy navyšujeme naše kapacity o 3 600 paletových miest v regáloch s úzkymi uličkami a získali sme tiež dva nové systémové vozíky s indukčným vedením. Druhá fáza prebehne začiatkom septembra a bude zahŕňať ďalších 1 600 paletových slotov obsluhovaných jedným novým VNA vozíkom.“

Vďaka svojmu priamemu napojeniu na železničný kontajnerový terminál METRANS je sklad jedným z najdôležitejších uzlov pro železničnú dopravu spoločnosti cargo-partner v Európe. Jeho výhodná poloha ponúka prístup po železnici do väčšiny hlavných námorných prístavov v Európe aj rýchle spojenie z Číny po Novej hodvábnej ceste.

cargo-partner Dunajská Streda

Spoločnosť cargo-partner zo svojho distribučného centra v Dunajskej Strede dodáva komponenty pre automobilový priemysel popredným výrobcom OEM v niekoľkých európskych krajinách, vrátane Slovenska, Maďarska, Rakúska a Českej republiky. Moderné skladové haly poskytujú 30 300 paletových miest na 18 300 m² skladovej plochy, vrátane colného skladu o rozlohe 3 300 m².

Spolu s bratislavským iLogistics centrom vlastní cargo-partner na Slovensku celkovo 26 500 m² skladových priestorov s viac než 44 000 paletovými miestami a ponúka svojim zákazníkom širokú škálu služieb s pridanou hodnotou.

Posilnenie odbornosti v oblasti potravín v Českej republike

Spoločnosť cargo-partner v Českej republike venuje zvláštnu pozornosť skladovaniu s distribučným riešením potravinárskych výrobkov a tovaru podliehajúcemu rýchlej skaze. V iLogistics centre v Dobrovízi v blízkosti pražského letiska ponúka spoločnosť skladovanie pri teplote okolia (+15 až +25 °C) a v chlade (+2 až +8 °C). Za účelom rozšírenia svojich odborných znalostí a doplnenia portfólia svojich služieb v potravinárskom priemysle prevzala spoločnosť cargo-partner k 1. júnu 2021 českú firmu Gibon Logistics.

cargo-partner Gibon Logistics Praha

Milan Lani vysvetľuje: „Gibon Logistics ponúka jedinečné fulfillmentové riešenia pre prepravu chladených potravín. To nám umožní poskytovať našim zákazníkom služby šité na mieru pre akúkoľvek veľkosť zásielky, od jednotlivých kusov až po palety. Okrem toho teraz prevádzkujeme menší chladený sklad v Brne, ktorý slúži ako cross-dockingový uzol pre moravský región. V kombinácii s naším hlavným skladom v Dobrovízi pri pražskom letisku môžeme dosiahnuť ideálne pokrytie Českej republiky. Všetky naše skladové a distribučné služby využívajú aktívne chladenie k zaisteniu neprerušeného reťazca s nízkou teplotou. Ako ďalší krok v našom pokračujúcom vývoji pracujeme na zriadení priestoru pre skladovanie v zmrazenom stavu (-5 až -15 °C) v rámci nášho iLogistics centra Praha.“

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button