Logistika a skladovanie

cargo-partner podporuje sociálne a environmentálne projekty po celom svete

V uplynulom roku sa poskytovateľ medzinárodnej dopravy a info-logistiky podieľal na množstve projektov po celom svete, ich cieľom bolo pomôcť miestnym komunitám a životnému prostrediu.

Napriek relatívne rýchlemu ekonomickému zotaveniu po prvých lockdownoch zavinených pandémiou COVID-19 bude mnoho rodín a komunít ešte niekoľko rokov postihnutých dlhodobými dozvukmi pandémie. Spoločnosť cargo-partner sa riadi komplexnou stratégiou spoločenskej zodpovednosti podnikov, ktorej cieľom je vytvárať udržateľné zlepšenie presahujúce národné a kultúrne hranice. Poskytovateľ logistiky v roku 2021 opäť nadviazal na svoje dlhoročné partnerstvo s charitatívnymi organizáciami po celom svete, aby pomohol ľuďom v núdzi. Okrem toho spoločnosť cargo-partner podporila aj niekoľko ekologických iniciatív.

CEO cargo-partner, pán Stefan Krauter, vysvetľuje: „Uplynulé dva roky nám ukázali, ako je dôležité, aby sme všetci spolupracovali a vzájomne sa podporovali v časoch krízy. Trocha láskavosti spraví veľa tým, že ľuďom dodá nádej. Tým, že prispievame na viacero sociálnych projektov, chceme podporiť tých, ktorých pandémia zasiahla najviac. Zároveň si veľmi dobre uvedomujeme prebiehajúcu globálnu klimatickú krízu, ktorá je možno najdôležitejšou výzvou našej doby. Budeme i naďalej podporovať ekologické iniciatívy a zavádzať udržateľné technológie, aby sme pracovali na lepšom zajtrajšku.“

Podpora rodičov samoživiteľov a žien z radov migrantov

V svojej rakúskej centrále sa spoločnosť cargo-partner zapojila do iniciatívy „Licht ins Dunkel“ prispením na podporu matiek a otcov samoživiteľov v náročnom období pandémie. „Licht ins Dunkel“ (v preklade „Svetlo do tmy“) je každoročná sociálna iniciatíva, ktorá zbiera peniaze na rôzne účely, predovšetkým na pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím. Projekt sa sústredí na galavečer „Licht ins Dunkel“, naživo vysielaný televízny prenos, kam môžu ľudia z celého Rakúska volať a prispievať.

Tento rok sa spoločnosť cargo-partner rozhodla zapojiť do projektu darom vo výške 50 000 eur na podporu matiek a otcov samoživiteľov. Na galavečeri, ktorý sa konal 24. novembra 2021 pán Martin Schenzel, Managing Director cargo-partner v Rakúsku, nielen odovzdal šek, ale tiež obsluhoval jednu z telefónnych liniek. Bol nadšený z možnosti hovoriť s ľuďmi z celej krajiny, ktorí chceli prispieť na dobrú vec.

Centrála spoločnosti cargo-partner okrem toho podporila tiež združenie „Die Nachbarinnen“ (Susedky) darom vo výške 20 000 eur. Toto združenie pomáha ženám spomedzi migrantov zvládať náročné situácie a zlepšiť ich integráciu do spoločnosti. Zamestnankyne, ktoré sa samé do Rakúska prisťahovali, pôsobia ako sprievodkyne a ponúkajú podporu.

Viac než 1 000 stromov a tri včelie úle

V lete 2021 zahájila spoločnosť cargo-partner rozsiahly prieskum medzi zákazníkmi, aby získala spätnú väzbu ku svojim online riešeniam ako základ pre zlepšenie portfólia digitálnych služieb. Ako motiváciu k vyplneniu dotazníka prisľúbila spoločnosť cargo-partner v spolupráci s platformou Ecologi, ktorá umožňuje podnikom financovať rad špičkových riešení v oblasti klímy, že za každý vyplnený dotazník zasadí strom. Do konca prieskumu sa „les spoločnosti cargo-partner“ rozrástol na viac než 1 000 stromov.

Okrem toho sa rakúsky tím cargo-partner rozhodol sponzorovať tri včelie úle vo viedenskom lese, aby prispel k zachovaniu biodiverzity a ochrane životného prostredia v regióne. Iniciatívu usporiadalo združenie „Biene Wienerwald… Wien”. Projekt začal v roku 2016, kedy si organizácia prenajala poľnohospodársku pôdu a lúky, ktoré boli udržateľným spôsobom premenené na stanovištia pro včely. Táto „včelia oáza“ slúži k zachovaniu miestnej biodiverzity a kultúry krajiny a pôsobí proti zmene klímy.

Vianočné darčeky opusteným seniorom

Už po druhý rok sa cargo-partner na Slovensku rozhodlo priniesť počas Vianoc radosť osamelým seniorom podporou projektu „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?“. Po štvrtýkrát dobrovoľníci zo združenia Koľko lásky zorganizovali celoslovenskú zbierku vianočných darčekov pre seniorov v domovoch dôchodcov. V roku 2020 sa im podarilo vyzbierať rekordných 75 000 balíčkov a spoločnosť cargo-partner podporila organizátorov bezplatným skladovaním v jej iLogistics Centre v Bratislave.

V roku 2021 bola zbierka poznačená lockdownom a kvôli tomu bola po prvýkrát predĺžená. Keďže organizátorky nepotrebovali skladové služby, rozhodla sa spoločnosť podporiť projekt finančne, darom vo výške 4 000 eur. Prispeli aj jej zamestnanci, ktorí rovnako ako v roku 2020, priniesli niekoľko desiatok vianočných balíčkov. Zakladateľka projektu, Janka Galátová, vyjadrila svoju vďaku: „Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať spoločnosti cargo-partner, skutočne si ich pomoc vážime, toto je prvá finančná podpora našich aktivít, ktorú sme za štyri roky dostali. Vďaka nej budeme môcť pokryť všetky zariadenia aj ak sa nevyzbiera dostatok darčekov.“

V Čechách sa zamestnanci cargo-partner tiež rozhodli podporiť seniorov, prostredníctvom projektu Českého rozhlasu „Ježíškova vnoučata“. Ide o piaty ročník charitatívneho projektu, ktorý spája osamelých ľudí v domovoch a plní im vianočné priania. Vybrali si prianie seniorov v Domove pod Lipami, ktorí si priali nový rotoped. Podarilo sa im vyzbierať peniaze nielen nový rotoped, ale pribalili im k nemu aj niekoľko motorických hier. Starostlivo vianočné darčeky zabalili, priviezli a osobne odovzdali obyvateľom domova, ktorí z nich mali skutočne veľkú radosť.

Kontajnerové domy pre obete zemetrasenia

Zemetrasenie, ktoré zasiahlo Chorvátsko 29. decembra 2020, zanechalo množstvo ľudí bez strechy nad hlavou. V januári 2021 darovala spoločnosť cargo-partner týmto rodinám dvanásť nových kontajnerov, ktoré im poslúžia ako bývanie po dobu rekonštrukcie ich domov. Okrem chorvátskeho tímu spoločnosti cargo-partner, ktorý daroval päť kontajnerov, sa do akcie zapojili tiež cargo-partner v Rakúsku, Srbsku, Slovinsku, Maďarsku, Rumunsku a Bosne a Hercegovine. Celkom projekt poskytol dočasné bývanie najmenej dvanástim rodinám.

Štyri miestne iniciatívy v Slovinsku

V Slovinsku podporil cargo-partner štyri rôzne miestne organizácie: Sonček Zgornje Gorenjske (združenie pre osoby s mozgovou obrnou), Center KORAK, Kranj (rehabilitačné a pracovné centrum pre osoby s poranením mozgu), VID Humanitarni Zavod Kranj (organizácia, ktorá vyberá finančné prostriedky pre telesne a mentálne postihnuté deti a mládež) a Zbor dobrovoľných hasičov obce Cerklje na Gorenjskem.

Spoločnosť cargo-partner podporila jeden z týchto projektov aj osobnejším spôsobom, a to nákupom vianočných darčekov a novoročných prianí od klientov Centra KORAK. Vianočné darčeky boli určené deťom zamestnancov cargo-partner a jednalo sa o personalizované šálky na čaj s namaľovanými menami detí. Bol to spôsob, ako nielen podporiť centrum, ale tiež dať klientom centra príležitosť uplatniť svoje zručnosti a zarobiť si peniaze.

Cielená pomoc uprostred pandémie

Od začiatku pandémie COVID-19 zorganizovala spoločnosť cargo-partner pomocou svojich riešení pre charterovú leteckú prepravu a siete pobočiek po celom svete celý rad núdzových prepráv životne dôležitých liekov, zdravotníckych výrobkov a lekárskych prístrojov. Poskytovateľ dopravy a info-logistiky naviac zostáva verný svojmu mottu „we take it personally“ a spolupracuje s humanitárnymi organizáciami v boji proti pandémii.

V Bosne a Hercegovine darovala spoločnosť cargo-partner Zväzu nevidiacich v Bosne a Hercegovine a v Srbsku 7 500 respirátorov a 600 dezinfekčných gélov na ruky. Pri tejto príležitosti mal miestny tím cargo-partner príležitosť navštíviť pobočky zväzu v Sarajeve, Zenici a Banja Luke a osobne odovzdať dary.

V apríli 2021 mal tím cargo-partner v Bosne a Hercegovine tradične zorganizovať každoročné stretnutie so zákazníkmi a obchodnými partnermi. Tento rok sa však spoločnosť rozhodla od tejto akcie upustiť a miesto toho prispela humanitárnej organizácii Pomozi.ba. Táto charitatívna organizácia poskytuje základné potraviny a hygienické potreby ľuďom v núdzi, vrátane starších osôb, matiek samoživiteliek, sirôt, osôb so zdravotným postihnutím, rodín bez stáleho príjmu a migrantom.

Štipendiá pro siroty vo Vietname

Tím cargo-partner vo Vietname sa rozhodol pomôcť mladým ľuďom, ktorí sa v dôsledku koronavírusu stali sirotami. Spoločnosť vyhlásila zbierku na štipendijný fond, ktorého cieľom je podporiť dospievajúcich študentov, ktorých COVID-19 pripravil o rodičov. Spoločnosť sa rozhodla podporiť dospievajúcich, pretože v tomto veku je strata rodiča veľmi kritická, pokiaľ sa má človek naďalej snažiť sústrediť na štúdium a vzdelanie. V novembri 2021 odovzdal tím spoločnosti cargo-partner celkom 20 štipendií tínedžerom, ktorí kvôli pandémii prišli o matku alebo otca.

Pomoc znevýhodneným deťom a osobám, ktoré sa zotavujú z COVID-19

V Thajsku sa spoločnosť cargo-partner pripojila ku špeciálnej iniciatíve na podporu školy v odľahlom regióne. Policajná škola „Tako Pid Thong Border Patrol Police School“ zorganizovala tento projekt na pomoc znevýhodneným deťom a spoločnosť cargo-partner bola prizvaná k účasti ako člen thajskej Asociácie autorizovaných colných deklarantov. Spoločnosť cargo-partner sa rozhodla darovať týmto deťom školské písacie potreby, športové potreby a použité počítače.

O niečo skôr v tomto roku sa cargo-partner v Thajsku zúčastnila na projekte výstavby modulárnych kúpeľní pro osoby nakazené COVID-19, ktoré prechádzajú karanténou a liečbou. Iniciatívu zorganizovala Thajská asociácia leteckých špeditérov (TAFA), ktorej členom je cargo-partner v Thajsku od roku 2013.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button