Logistika a skladovanie

Rýchlo rastúci startup isklad.eu sa presúva do Senca

Jeden z najdynamickejšie rastúcich slovenských start-upov v oblasti e-commerce, spoločnosť isklad, si prenajala nové skladové priestory v logistickom parku developera Karimpol v Senci. Rast spoločnosti už dlhší čas obmedzovala kapacita súčasného skladu v Bratislave, kde mala spoločnosť k dispozícii 2 500 m2 v obchodnom centre Golden City. Vzhľadom na jej potenciál a záujem o jej služby zo strany nových e-shopov z Európy a Ázie bola relokácia nevyhnutným krokom.

„Po dôkladnom prieskume trhu a zvážení viacerých možností, sa isklad rozhodol prenajať si 6 500 m2 moderných skladových priestorov s opciou na ďalších 3 200 m2 v Bratislava Logistics Parku, ktorý na trh v roku 2018 priniesol rakúsky developer Karimpol Group. Svojimi parametrami nehnuteľnosť výborným spôsobom rieši všetky požiadavky klienta, čím dokáže konkurovať akémukoľvek fulfillment centru v regióne CEE, či v Európe. Som nesmierne rád, že sme pre isklad dokázali vyjednať atraktívne nájomné podmienky a tak priniesli reálne riešenie slovenskej ambicióznej technologicko-logistickej firme v počiatočných štádiách jej rastu,“ hovorí Tomáš Kulacs, Senior Konzultant industriálneho tímu realitno-poradenskej spoločnosti JLL, ktorý transakciu sprostredkoval. 

Park sa nachádza 24 km od Bratislavy priamo na diaľnici D1 v známej a etablovanej logistickej zóne Senec, ktorá sa roky teší reputácii logisticko-priemyselného uzla európskeho významu. „Bratislava Logistics Park je domovom mnohých významných a známych trhových hráčov ako sú DSV, či Coca Cola a sme veľmi radi, že našu základňu nájomcov rozšírime o ďalšiu rýchlo sa rozvíjajúcu inovatívnu spoločnosť. Náš park poskytuje skladové priestory triedy A, ktoré dokážu naplniť aj tie najvyššie očakávania našich klientov,“ hovorí Peter Šmitala, Projektový manažér v spoločnosti Karimpol Group.

Softvér, ktorý zjenodušuje riadeni e-shopu

Spoločnosť isklad.eu pre svoje podnikanie vyvinula vlastný softvér, ktorý pomáha optimalizovať riadenie e-shopu. Myšlienka vyvinúť takýto softvér a prevádzkovať vlastný e-shop vznikla pred siedmimi rokmi, keď spojila dvojicu zakladateľov start-upu. V roku 2016 firma začala poskytovať služby fulfillmentu a v priebehu štyroch rokov dokázala pomôcť viac ako 100 e-shopom, vybaviť 1,5 milióna objednávok. V roku 2019 dosiahol jej obrat 2,6 milióna eur, za obdobie rokov 2017 až 2019 dosiahla firma obrat celkovo 6,6 milióna eur. Medzi spokojných klientov iskladu dnes patria e-shopy ako SHOOOS.sk či Maxsport.

isklad.eu pomáha optimalizovať riadenie e-shopov vlastným softvérom (FOTO: TS)

„V porovnaní s vlastnou prevádzkou dokáže outsourcing prostredníctvom našej firmy zákazníkom ušetriť 25 až 38 % nákladov. Servisný balík isklad e-shopom ponúka jedinečnú kombináciu automatizovaného softvérového a skladového riešenia (skladové procesy, softvér, pracovnú silu, nájom skladu, logistiku, dobierku, spätná logistiku, či online platby), pre ktorých by bolo budovanie vlastnej spoľahlivej logistickej infraštruktúry vysoko nákladná a zložitá záležitosť. Dnes obsluhujeme 95 klientov a vybavíme 31-tisíc objednávok mesačne, no už dlhšie obdobie evidujeme minimálne 2 nové dopyty od e-shopov denne, ktoré sme vzhľadom na limitované kapacity museli odmietať. Vstup do spolupráce s profesionálnou investičnou platformou Crowdberry a prenájom nového skladu v Senci sú pre nás strategickými krokmi pred plánovanou expanziou,“ hovorí Martin Mitošinka, CEO spoločnosti isklad.

Martin Mitošinka, CEO spoločnosti isklad (FOTO: TS)

„E-commerce je v posledných rokoch jedným z najrýchlejšie rastúcich segmentov, ktorý nielenže dokáže byť voči ekonomickým výzvam odolný, ale jeho rast je dokonca súčasnou situáciou umocňovaný. Podpora slovenských technologicko-logistických firiem by mala byť jednou z priorít slovenskej ekonomiky, pretože inovatívne firmy ako isklad, dokážu na Slovensku vybudovať tie najmodernejšie a konkurencieschopné fulfillment centrá a prilákať tak e-shopy a značky medzinárodného významu,“ uzatvára Tomáš Kulacs.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button