Logistika a skladovanie

Riešenie prepravy netradičného nákladu

Riešenie prepravy netradičného nákladu. To dokáže nájsť spoľahlivý logistický partner.

Zákazníci spoločnosti cargo-partner, medzinárodného poskytovateľa prepravy a info-logistiky, prichádzajú s rôznymi špecifickými požiadavkami na prepravu projektových zásielok. Vďaka dlhoročným skúsenostiam s prepravou ťažkého či nadrozmerného tovaru má spoločnosť skúsený tím, ktorý na Slovensku nedávno zrealizoval prepravu dvoch netradičných zásielok.

Preprava pojazdných dielní počas Vianoc

Tesne pred Vianocami prijala spoločnosť cargo-partner urgentný dopyt na cestnú prepravu z Košíc do slovinského mesta Koper. Projektová zásielka pozostávala z dvoch nákladných áut upravených ako mobilné dielne, pričom hodnota zásielky bola viac ako 400 000 eur. „Táto preprava bola pre nás výzvou hneď z viacerých dôvodov. Preprava danej zásielky s vysokou hodnotou musela byť zrealizovaná v priebehu pár dní, aby klient stihol stanovený termín lodenia a dôležité bolo tiež zaistiť bezpečné vyloženie a nalodenie zásielky v Kopri,“ uviedol Ing. Tibor Majzún, generálny riaditeľ cargo-partner na Slovensku.

Dvaja zamestnanci z košickej pobočky sa 23. decembra zúčastnili na nakládke v Košiciach a 27. decembra osobne dohliadali aj na vykládku na RoRo termináli v Kopri. O nalodenie sa už postarala pobočka cargo-partner v Slovinsku. Zásielka tak napriek sviatkom dorazila bezpečne a včas do svojej cieľovej destinácie.

Horská dráha v štyridsiatich kontajneroch

Vo februári spoločnosť cargo-partner úspešne ukončila projekt, ktorý pozostával z prepravy štyridsiatich kontajnerov s jednotlivými časťami horskej dráhy. Tie boli vyrobené na Slovensku, naložené do 40-stopových open top kontajnerov a cez medzinárodný terminál v Dunajskej Strede prepravené do Hamburgu, odkiaľ smerovali do finálnej destinácie. „Od decembra 2021 do februára 2022 sme zabezpečili door to port servis zo Slovenska do Hamburgu, kontajnery boli nakladané postupne, podľa toho, ako boli časti dráhy vyrábané,“ doplnil Tibor Majzún.

Riešenie prepravy netradičného nákladu

Všestranné a spoľahlivé riešenia pre každý druh nákladu

Spoločnosť cargo-partner má takmer 40-ročné skúsenosti s poskytovaním flexibilných riešení pre prepravu a skladovanie strojov a stavebných materiálov, výrobných zariadení, člnov, žeriavov, vozidiel, transformátorov, turbín až po časti výrobných liniek či celých tovární. Pre svojich klientov poskytuje komplexné logistické služby. Od zabezpečenia individuálneho balenia a debnenia, sprievodných vozidiel až po celosvetové vývozné a dovozné colné odbavenie.

Veľkou výhodou pri prepravách nadrozmerných a ťažkých zásielok je sklad v Dunajskej Strede. Je priamo prepojený s kontajnerovým terminálom spoločnosti Metrans s pravidelným železničným spojením s prístavmi Hamburg, Bremerhaven, Rotterdam, Terst a Koper.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button