Logistika a skladovanie

Pošta opäť upozorňuje na podvodné e-maily s jej logom, ktoré vyzývajú k úhrade

Slovenská pošta opätovne upozorňuje na podvodné e-maily s jej logom. Zaznamenala už viac ako 20 rôznych typov týchto e-mailov, ktoré sa „tvária“ ako od pošty. V ostatnom čase vyzývajú aj na zaplatenie colných poplatkov. Vedúca odboru komunikácie a marketingu Slovenskej pošty Jana Lukáčová zdôraznila, že pošta nikdy nežiada úhradu poplatkov cez e-maily alebo SMS.

Lukáčová priblížila, že podvodné e-maily adresáta vyzývajú k úhrade platieb za doručenie zásielky, k zmene doručenia či uloženia zásielky a v ostatnom čase aj na zaplatenie colných poplatkov. Upozornila, že pošta nikdy nežiada úhradu žiadnych poplatkov prostredníctvom e-mailov alebo SMS, a to ani za colné konanie či daň z pridanej hodnoty (DPH).

„Klient za zásielku zaplatí buď pri objednávaní tovaru alebo pri prevzatí zásielky na pošte, kuriérovi alebo v BalíkoBoxe. Rovnako je to aj pri platbe colných poplatkov a dane z pridanej hodnoty – klient ich hradí pri prevzatí zásielky,“ skonštatovala.

Slovenská pošta preto nabáda občanov k ostražitosti a vyzýva ich dôkladne si preveriť, odkiaľ je e-mail zaslaný. „Pochybná adresa phishingových e-mailov totiž jasne napovedá, že ide o podvod,“ dodala Lukáčová. Ukážky podvodných e-mailov a SMS sú zverejnené aj na webovej stránke Slovenskej pošty.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TASR

Prečítajte si aj

Back to top button