Logistika a skladovanie

Oslavy výročia cargo-partner naprieč východnou Európou

Oslavy výročia cargo-partner naprieč východnou Európou. V čase, keď rakúsky poskytovateľ prepravných a info-logistických služieb celosvetovo oslavuje 40. výročie svojho založenia, oslavujú svoje „okrúhle“ výročia aj viaceré pobočky v krajinách východnej Európy. Napríklad česká a slovenská dosiahli „tridsiatku“ a 20. výročie nedávno cargo-partner oslávil v Bulharsku.

Spoločnosť cargo-partner v Bulharsku usporiadala 5. októbra 2023 vo svojom iLogistics Centre Sofia špeciálnu oslavu pre zákazníkov pri príležitosti svojho 20. výročia od založenia. Táto akcia bola príležitosťou poďakovať verným zákazníkom cargo-partner za ich podporu a osláviť míľniky spoločnosti v Bulharsku za uplynulé dve desaťročia.

Stefan Krauter, zakladateľ a CEO cargo-partner, vo svojom úvodnom prejave uviedol: „Po založení našej centrály na viedenskom letisku v roku 1983 sme boli medzi prvými rakúskymi spoločnosťami, ktoré po páde železnej opony rozpoznali trhový potenciál východnej Európy. Tým začala naša expanzia na ďalšie letisko v tomto regióne, vrátane Bulharska. Pred dvoma desaťročiami sme si uvedomili strategický význam Bulharska, kde letisko v Sofii hrá kľúčovú úlohu pre našu celoeurópskou distribúciu. Zatiaľ čo čelíme súčasným výzvam digitalizácie a globalizácie, sme i naďalej odhodlaní vytvárať podmienky pre rast, inovácie a spoluprácu v dynamickom logistickom prostredí východnej Európy.“

Bulharsko: od leteckej prepravy po komplexné logistické riešenia

Spoločnosť cargo-partner bola v Bulharsku založená v októbri 2003 so zameraním na leteckú prepravu a čoskoro pridala do svojej ponuky špecializované služby, ako je preprava živých zvierat, charter, EMERGENCY a on board kuriér servis. V roku 2018 spoločnosť vstúpila aj do skladového odvetvia vybudovaním vlastného moderného iLogistics Centra v Sofii s kapacitou 22 000 paletových miest. V súčasnej dobe je cargo-partner popredným poskytovateľom leteckej prepravy v Bulharsku (podľa štatistík leteckých spoločností) a ponúka celý rad riešení v oblasti leteckej, námornej a pozemnej prepravy a skladovania.

Slovensko: ideálne napojenie na intermodálnu sieť

Ešte o desať rokov staršia spoločnosť cargo-partner na Slovensku oslávila svoje 30. výročie so svojimi zákazníkmi v júni v Bratislave. Slovenská pobočka bola založená v roku 1993 len s dvoma zamestnancami. Dnes má viac než 200 zamestnancov, štyri kancelárie a dva moderné sklady v Bratislave a Dunajskej Strede o celkovej rozlohe 26 400 m². Druhý z nich má priame napojenie na železničný terminál METRANS, čo umožňuje rýchlu prekládku. V tomto roku získal cargo-partner na Slovensku AAA Platinum Excellence rating od Dun & Bradstreet, keď sa päť rokov po sebe zaradil medzi najdôveryhodnejšie spoločnosti v krajine.

Dunajská Streda

Oslavy výročia cargo-partner naprieč východnou Európou

Česká republika: špeciálne znalosti v oblasti logistiky s regulovanou teplotou

V rovnakom mesiaci usporiadal aj tím spoločnosti cargo-partner v Českej republike akciu pre zákazníkov pri príležitosti 30. výročia svojho pôsobenia v tejto zemi. Dnes spoločnosť ponúka nielen odborné znalosti v oblasti leteckej a námornej prepravy, ale vo svojom iLogistics Centre Praha, s viac než 12 500 m² skladových priestorov, môže tiež zaisťovať skladovanie s riadenou teplotou. Lokálna spoločnosť nedávno získala AAA Gold Excellence certifikát určený firmám, ktoré tri po sebe idúce roky získali najvyššie hodnotenie od Dun & Bradstreet.

V roku 2023 sa cargo-partner na Slovensku a v Českej republike pripojili k programu HHLA Pure, organizovanému spoločnosťou METRANS a prístavom v Hamburgu, ktorého cieľom je používaním elektrických lokomotív na trasách z a do prístavov Hamburg, Bremerhaven a Koper, znížiť emisie oxidu uhličitého.

Praha

Bosna a Hercegovina: po 15 rokoch stále rýchlo rastie

Spoločnosť cargo-partner bola v Bosne a Hercegovine založená v roku 2008. V tomto roku bola ocenená obchodným časopisom „Poslovne Novine“ ako jedna z najrýchlejšie rastúcich spoločností v krajine. Tím v Sarajeve ponúka celý rad riešení v oblasti leteckej, námornej a pozemnej dopravy a skladovania, vrátane colného sprostredkovania, so špeciálnymi odbornými znalosťami v oblasti nadrozmerných nákladov, živých zvierat, tovaru citlivého na teplotu a nebezpečného tovaru.

Turecko: piate výročie a otvorenie nového skladu

Spoločnosť cargo-partner svoju prvú pobočku v Turecku založila v roku 2018. Teraz ponúka svoje služby na jedenástich miestach v krajine. V júni v Istanbule otvorila nový sklad s rozlohou 20 000 m². Medzi špeciálne silné stránky cargo-partner v Turecku patria zásielky potravín s riadenou teplotou, EMERGENCY a short sea služby.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button