Logistika a skladovanie

O logistiku Subaru v ČR sa postará GEFCO

Spoločnosť GEFCO, popredný európsky poskytovateľ logistiky pre automobilový priemysel, rozširuje svoje klientske portfólio zmluvou so značkou Subaru. Kompletizuje tak portfólio značiek skupiny Emil Frey v Českej republike.

V logistickom centre v Kolíne má už v súčasnosti divízia FVL spoločnosti GEFCO na starosti značky Peugeot, Citroën, DS a Opel a stará sa o kompletný logistický proces od transportu, skladovania, prípravy vozidiel až po distribúciu do dílerskej siete. Po poslednom prírastku v podobe značky Opel, ktorá patrí medzi klientov od minuloročného septembra, prichádza do klientskeho portfólia ďalšia novinka. Od 1. januára 2021 GEFCO skompletizuje portfólio značiek Emil Frey Greup a prevezme logistické toky aj pre značku Subaru.   

„Som veľmi rád, že sa nám podarilo rozšíriť spoluprácu i na Subaru a dosiahnuť tak spoluprácu so skupinou Emil Frey naprieč všetkými značkami. Navzdory súčasnej komplikovanej situácii v automobilovom priemysle dokazujeme, že sme spoľahlivý logistický partner a našu prácu robíme skutočne dobre ako „Partners, unlimited,“ komentuje novinku v Kolíne Miloš Mrázek, riaditeľ divízie FVL pre klaster Česko – Slovensko – Maďarsko.

„Pevne verím, že prechodom k novému logistikovi naďalej udržíme vysoký a bezproblémový štandard služieb pre našich autorizovaných partnerov a zákazníkov a navyše bude SUBARU ťažiť zo symbiózy spolupráce a procesu v rámci celej skupiny Emil Frey,“ okomentoval zmenu Ing. Jirí Picek, riaditeľ SUBARU ČR.  GEFCO tak od začiatku nového roka zabezpečí pre Subaru kompletné logistické toky, vrátane transportu z holandského Rotterdamu do logistického distribučného centra v Kolíne, kde budú poskytnuté ďalšie služby. Ročne by tu procesom skladovania i kompletnej kontroly vozidiel pred doručením (PDI – Pre Delivery Inspection) malo prejsť asi 1 000 vozidiel. Autá kompletne pripravené na prevádzku budú následne v rámci služieb spoločnosti GEFCO distribuované jednotlivým dílerom  Subaru.

Zdroj
transport.sk
Editor
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button