Logistika a skladovanie

Na Slovenský trh prichádza najväčšia paletová prepravná sieť v Európe

Na slovenský logistický trh už čoskoro vstúpi najväčšia a najrýchlejšie rastúca dopravná sieť v paletovej preprave v Európe, Palletways group. Jej vstup prinesie unikátny spôsob prepravy paletizovaného tovaru v spolupráci s domácimi prepravcami. Slovenskí dopravcovia, ktorí sa doteraz špecializovali prevažne na domáci trh, tak majú možnosť rozšíriť svoje služby do celej Európy.

Palletways je celoeurópska sieť na dopravu paletizovaného tovaru pôvodom z Veľkej Británie. Vznikla v roku 1994 a dnes už svoje služby ponúka v 24 európskych krajinách prostredníctvom viac ako 400 členov. Každý deň dodá konečným zákazníkom v rámci Európy viac ako 45 000 paliet. Za jej úspechom je najmä inovatívny obchodný model, ktorý stojí na budovaní siete regionálnych dopravcov, ktorí tak získajú možnosť rozšíriť svoje portfólio služieb o medzinárodnú dopravu. Úlohou partnerov je dopravovať paletizovaný tovar z regiónu do centrálneho skladu a späť. Z centrálneho skladu potom zásielky putujú prostredníctvom siete do celej Európy.

Palletways dodá denne konečným zákazníkom v rámci Európy viac ako 45 000 paliet (FOTO: Palletways)

„Vďaka unikátnemu modelu je cesta tovaru po Európe efektívnejšia, rýchlejšia, ale aj lacnejšia. Partneri po zapojení do siete dostávajú možnosť veľmi jednoducho rozšíriť oblasť svojho podnikania z lokálneho na celoeurópskeho dopravcu. Poskytujeme im tiež komplexné technologické a softvérové vybavenie,“ vysvetľuje Marek Ondrejčák, country manager Palletways Slovakia. Palletways svojim partnerom poskytuje modernú digitálnu platformu, vďaka ktorej majú detailné údaje o svojich zásielkach, platbách, či nákladoch. Patrí k nej aj mobilná aplikácia, ktorá zároveň slúži aj na potvrdenie prevzatia zásielky.

Sieť ponúka vďaka inovatívnemu prístupu širokú škálu ekonomických, alebo prémiových služieb, a to nie len pre B2B zákazníkov. Ich súčasťou je doobedné doručovanie, doručenie v dohodnutom časovom okne či informovanie o predpokladanom čase dodania v rozmedzí dvoch hodín (ETA). Zákazníci siete majú tiež k dispozícií službu na sledovanie zásielky. „V sieti Palletways používame tie najmodernejšie informačné systémy. Sme prví, ktorí v rámci európskeho trhu s paletizovaným tovarom prišli s informovaním zákazníkov o odhadovanom čase príchodu zásielky,“ vysvetľuje Ondrejčák.

Spoločnosť plánuje začať poskytovať služby pre slovenských zákazníkov v prvom kvartáli budúceho roka. V súčasnosti sa sústreďuje na dobudovanie siete partnerov, s ktorými bude na našom trhu spolupracovať. „Na Slovensku je množstvo poskytovateľov logistických služieb, pre ktorých by bolo samostatné rozširovanie na zahraničné trhy časovo, ale aj finančne náročné. Vstupom do siete Palletways, naopak, získajú možnosť dopravovať tovar do celej Európy prakticky zo dňa na deň,“ vysvetľuje Marek Ondrejčák. Spoločnosť má v pláne na Slovensku spolupracovať minimálne so siedmimi dopravcami. „Lokálnych partnerov v niektorých regiónoch stále hľadáme,“ dodáva Ondrejčák.

Zdroj
transport.sk
Editor
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button