Logistika a skladovanie

Multifunkčné obslužné centrum D1 Center pri Senci sa plní

Od konca minulého roka pribudli v otvorenom D1 Centre nové služby i noví nájomcovia, ktorí si v jeho priestoroch zriadili svoje zastúpenia či pobočky.

“Oceňujeme výhodnú lokalitu blízko diaľnice s možnosťou pohodlného parkovania a tankovania. Budova aj priestory sú nové a pekné,“ vyjadril sa Toru Maruyama, generálny manažér japonskej spoločnosti Nissei Europe, sídliacej v D1 Center od novembra.

Na celkovej úžitkovej ploche 10 500 m2 je k dispozícii ešte niekoľko jednotiek vhodných pre kancelárie, showroomy alebo menšie sklady. Ďalšie flexibilné jednotky (cca 4 000 m2) môžu byť obsadené obslužným retailom. Súčasťou objektu je veľké parkovisko s kapacitou viac ako 300 miest pre nájomcov a návštevníkov. Onedlho pribudne aj nové stravovacie zariadenie. 

FOTO: IPEC Group

„Pre potenciálnych nájomcov je určite zaujímavá dobrá dostupnosť do Bratislavy i okolitých regiónov. Na území logistickej zóny už dnes operuje viac ako 100 firiem a pracuje vyše 5 000 zamestnancov. Je pritom veľký predpoklad, že sa tieto čísla ešte zvýšia. Donedávna tu chýbali kvalitné služby a tie poskytne D1 Center. Ale nielen to. Do existujúceho priemyselného prostredia prináša aj nové možnosti pre firmy a ich obchod.“ podčiarkuje význam centra Šimon Sališ, leasing manažér objektu.  

D1 Shared Office – coworking (FOTO: IPEC Group)

Developer centra – spoločnosť IPEC Group – posilňuje komunikáciu s firmami a developerskými spoločnosťami operujúcimi v logistickom parku. Vďaka prieskumu potrieb, ktorý spoločnosť pred časom zrealizovala, a podujatiu Open Day zo začiatku tohto roka, získal dôležité informácie o potrebách a očakávaniach ľudí pracujúcich v bezprostrednom okolí centra. Spoločnosť IPEC Group tak vidí obrovský potenciál v rozvoji služieb, ktoré v lokalite chýbajú. D1 Center má preto ambíciu stať sa multifunkčným obslužným centrom pre priľahlú logistickú zónu a širšie okolie. Počíta sa tu s rôznymi službami a menšími administratívnymi či retailovými prevádzkami – od gastro prevádzok cez fitnes až po tlačiarenské a administratívne služby.

D1 Shared Office – coworking (FOTO: IPEC Group)

D1 Center už teraz poskytuje rôzne doplnkové služby, vrátane krátkodobého prenájmu konferenčných priestorov a zdieľaných kancelárií pod názvom D1 Shared Office. Tie už dnes slúžia svojmu účelu a majú svojich prvých užívateľov nielen v podobe živnostníkov a malých firiem.

„O pracovné miesta v zdieľanej kancelárii prejavujú záujem aj tie firmy z logistického parku, ktoré rastú alebo sa naopak zmenšujú,  čo sa priamo týka ich administratívnych priestorov. Keďže kancelárskych priestorov v skladoch je pomenej, alternatívou pre nich je prenajať si pre svojich zamestnancov pár pracovných stolov v našom Shared Office,“ vysvetľuje Sališ.

D1 Expo – kongres & eventový priestor (FOTO: IPEC Group)

Od nového roka je v prevádzke na ploche viac ako 1200 m2 aj kongresový a eventový  priestor D1 Expo, ktorý sa nachádza uprostred objektu D1 Center. Využiť ho budú môcť firmy z celej logistickej a business zóny i širšieho okolia. „V súčasnej zložitej situácii spôsobenej pandémiou Covid-19 však zaznamenávame aj zvýšený dopyt po menších skladových priestoroch s výdajným miestom pre zákazníkov. Našou výhodou je, že takéto flexibilné priestory máme k dispozícii okamžite. Rozumieme situácii a aktuálnym potrebám zákazníka a preto sme v súčasnosti otvorili aj možnosť krátkodobejších nájmov na určitej ploche centra,“ dopĺňa Sališ.

D1 Expo – kongres & eventový priestor (FOTO: IPEC Group)

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button