Logistika a skladovanie

Jubilant Gebrüder Weiss pokračuje v expanzii

Jubilant Gebrüder Weiss pokračuje v expanzii. Gebrüder Weiss rozširuje logistické kapacity na Slovensku a oslávil 30 rokov pôsobenia na našom trhu.

Spoločnosti, ktoré potrebujú logistické služby a prepravný servis, môžu teraz ťažiť z vyššej kapacity logistických priestorov na severozápade Slovenska. V blízkosti priemyselného centra Žiliny, otvorila medzinárodná dopravná a logistická spoločnosť Gebrüder Weiss nový logistický terminál s rozlohou logistických priestorov 1800 m2, ktorý zabezpečí priame dopravné spojenie do Poľska aj Českej republiky.

Nový sklad sa nachádza v blízkosti žilinského letiska, priamo v CTParku Žilina Airport, v lokalite, kde je sústredené centrum automobilového a high-tech priemyslu na Slovensku. „Hlavné diaľnice E75 a D1 nás spájajú s priemyselnými regiónmi v rámci Slovenska, ale aj s Poľskom a Českou republikou,“ hovorí René Stranz, Country Manager Gebrüder Weiss Slovensko. Okrem skladovania tu spoločnosť ponúka služby s pridanou hodnotou, ako vychystávanie, balenie, plnenie, priamu prekládku a dlhodobé skladovanie.

Kompletná logistika s najmodernejšími štandardmi v pobočke spoločnosti Gebrüder Weiss v Bratislave

Jubilant Gebrüder Weiss pokračuje v expanzii

Po spustení prevádzky nového terminálu sa skladová a logistická plocha, vrátane prekládky a kancelárskych priestorov Gebrüder Weiss Slovensko, zvýšila na celkových 28 400 m2. Ďalšie logistické terminály spoločnosti sa nachádzajú v Bratislave (centrála), Banskej Bystrici a v Prešove. Medzi najväčšie zákaznícke sektory, v ktorých spoločnosť operuje, patrí automobilový priemysel, high-tech a strojársky priemysel.

V strednodobom horizonte má Gebrüder Weiss Slovensko v úmysle rozšíriť svoje investície do „zelených riešení“, jedným z nich je inštalácia fotovoltických systémov na svojich logistických termináloch na Slovensku, ako aj využívať elektrické nákladné automobily na doručovanie tovarov do domácností konečným zákazníkom. V súčasnosti prebiehajú testy s alternatívnymi technológiami pohonu. Toto sú len niektoré z opatrení, ktoré pomôžu spoločnosti Gebrüder Weiss dosiahnuť svoj cieľ stať sa klimaticky neutrálnou spoločnosťou do roku 2030.

Tri dekády úspechu

Od založenia pobočky na Slovensku pred 30 rokmi sa spoločnosť s obratom 47,9 milióna eur v roku 2022 etablovala ako dôležitý aktér v logistickom odvetví. „Naša pobočka v Bratislave, ktorú sme pred dvomi rokmi rozšírili, podstatne prispela k tomuto úspechu. Rozšírené skladové a prekládkové kapacity ešte zvýšili našu efektívnosť pri spracúvaní zásielok a posilnili našu pozíciu v oblasti skladovej logistiky,“ vraví René Stranz.

Od pádu železnej opony v roku 1989 spoločnosť Gebrüder Weiss kontinuálne rozširovala svoju sieť v strednej a východnej Európe. A dnes sa zaraďuje k popredným logistickým spoločnostiam v juhovýchodnej Európe. Na Slovensku si spoločnosť vybudovala silné zastúpenie a s viac ako 200 zamestnancami v štyroch pobočkách je jedným z najlepších poskytovateľov logistických služieb v krajine. Slovensko, nachádzajúce sa v srdci európskej siete Gebrüder Weiss, funguje ako centrálny logistický uzol s priamymi dopravnými spojeniami do susedných krajín a do juhovýchodnej Európy. To ponúka množstvo výhod pre medzinárodných zákazníkov spoločnosti, najmä z priemyslu zameraného na najmodernejšiu techniku a automobilového priemyslu.

Do budúcnosti plánuje spoločnosť Gebrüder Weiss pokračovať v raste na Slovensku. Nedávno bol do prevádzky uvedený nový sklad v Dolnom Hričove a pracuje sa na plánoch ďalšieho rozširovania pobočky v Bratislave. Navyše je plánovaný ďalší vývoj a rozšírenie digitálneho zákazníckeho portálu myGW, ako aj podpora udržateľných opatrení, akými sú použitie elektrických prepravných prostriedkov a inštalácia fotovoltického systému v Bratislave.

René Stranz, riaditeľ spoločnosti Gebrüder Weiss na Slovensku
Gebrüder Weiss v ctParku Žilina

Zdroj
transport.sk
Editor
TS/VIB

Prečítajte si aj

Back to top button