Logistika a skladovanie

Gebrüder Weiss získal dve ocenenia

Gebrüder Weiss získal dve ocenenia. Spoločnosť Gebrüder Weiss získala aj maximálny počet bodov v rámci vyhodnocovania finančnej stability.

Snaha o poskytovanie kvalitných logistických a prepravných služieb, ktorá je charakteristická pre spoločnosť Gebrüder Weiss už viac ako päť storočí, sa dočkala ocenení na Slovensku. Konkrétne sú nimi Slovak Superbrands Award 2022 a AA certifikát ratingovej agentúry Bisnode/Dun & Bradstreet.

V rámci programu Slovak Superbrands ide o 24-ročnú tradíciu oceňovania značiek vo viac ako 90-tich krajinách sveta. Za ich výberom stoja slovenskí spotrebitelia a komisia expertov Brand Council z oblasti marketingu, komunikácie a reklamy. Taktiež výsledky verejného prieskumu zrealizovaného agentúrou GfK. Na Slovensku je zaregistrovaných približne 1 300 000 značiek. Gebrüder Weiss sa tak odteraz radí medzi popredné firmy, ktoré sú vzorom pre podnikanie pre ostatných.

„Ak by som mal parafrázovať, tak Ocenenie Slovak Superbrands je pre nás ako zavesenie významnej medaile. Táto medaila patrí na krk každému jednému nášmu zamestnancovi, pretože prispel svojím článkom k uznaniu našej práce na domácom trhu. Zároveň je pre nás všetkých motiváciou a záväzkom ponúkať našim zákazníkom aj naďalej tú najvyššiu kvalitu služieb,“ vyjadruje René Stranz, konateľ spoločnosti Gebrüder Weiss Slovensko.

Spoločnosť Gebrüder Weiss získala taktiež aj maximálny počet bodov v rámci vyhodnocovania finančnej stability a vysokej úverovej bonity. Výsledkom je ocenenie za udržateľné hospodárenie v podobe AA certifikátu ratingovej agentúry Bisnode/Dun & Bradstreet. To ju zaraďuje medzi 1,6 % firiem s titulom „Top Rating Companies“ na Slovensku.

Gebrüder Weiss získal dve ocenenia


Spomínané ocenenia sú dôkazom, že logisticko-prepravnej spoločnosti sa podarilo v namáhavom období neistôt dosiahnuť stabilitu v poskytovaných službách. Gebrüder Weiss tak potvrdil svoje silné miesto na trhu. Nielen smerom k jeho zákazníkom vo forme kvality servisu, ale aj dovnútra k zamestnancom. Keďže naďalej v špičkovej forme pracovali na svojich úlohách a projektoch a to aj v neľahkom období.

S viac ako 7 400 zamestnancami, 170 vlastnými prevádzkami a predbežným ročným obratom 1,77 miliardy eur patrí spoločnosť Gebrüder Weiss medzi popredné dopravné a logistické spoločnosti v Európe. Spoločnosť Gebrüder Weiss funguje na Slovensku od roku 1993 a dnes tu má štyri pobočky s približne 200 zamestnancami. Mnohí zákazníci pochádzajú z odvetví špičkových technológií, automobilového priemyslu a elektronického obchodu.

Podniká nielen v pozemnej, leteckej a námornej doprave a logistike, ale aj v množstve vysoko špecializovaných priemyselných riešení a dcérskych spoločností. Okrem iného logistické poradenstvo x|vise, tectraxx (špecialista na priemysel pre high-tech podniky), dicall (komunikačné riešenia, prieskum trhu, školenia), Rail Cargo (železničná doprava) a Gebrüder Weiss Parcel Service, spolupartner rakúskej DPD.

Toto spájanie umožňuje skupine rýchlo a pružne reagovať na potreby zákazníkov. Vďaka množstvu ekologických, ekonomických a sociálnych opatrení sa rodinná spoločnosť, ktorej história v oblasti dopravy siaha viac ako 500 rokov dozadu, dnes považuje za priekopníka aj v oblasti trvalo udržateľného riadenia.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button