Logistika a skladovanie

Gebrüder Weiss pribudne v Senci nový terminál

Logistický a prepravný gigant začal od polovice októbra 2020 s rozširovaním svojich priestorov v Senci. Ide o druhú veľkú investíciu od roku 2013. Zabezpečí si ňou zväčšenie svojich priestorov o 2.200 m2 pri prekládkovej ploche, v administratíve o 600 m2, a v logistickom sklade o 5.000 m2. V rezerve ešte zostáva ďalšia prístavba o výmere 10.000 m2.

„Rozhodli sme sa pre ďalšie rozšírenie, aby sme i naďalej mohli ponúkať vysoký štandard kvality služieb. V nových priestoroch investujeme najmä do ekologických riešení, akými sú LED osvetlenie, zariadenia s nízkou spotrebou energií A+, separovaného odpadu, či inteligentného systému vykurovania a chladenia. Všetko pod dozorom najvyšších štandardov bezpečnosti,“ hovorí René Stranz, regionálny riaditeľ GW na Slovensku.

Termín ukončenia logistických skladov je naplánovaný na polovicu apríla 2021, s plnou prevádzkou od začiatku júna v tom istom roku. Termín ukončenia prístavby prekládkových a administratívnych priestorov by mal byť koncom júna 2021 s plnou prevádzkou v polovici leta daného roka. Realizátorom stavby je spoločnosť Strabag.

FOTO: GW

Spoločnosť Gebrüder Weiss urobila prvý krok na Slovensko v roku 1993, a to otvorením vlastnej pobočky v Bratislave. Už zakrátko nato sa v celoeurópskej sieti rakúskeho prepravného a logistického podniku rozbehli prvé medzinárodné zberné prepravy. Zriadená bola aj priama preprava s Nemeckom a Talianskom. O niekoľko rokov neskôr bol v Senci postavený, a v roku 2010 otvorený vlastný terminál, v objeme investícií asi 10 miliónov eur. V spoločnosti Gebrüder Weiss na Slovensku je dnes zamestnaných vyše 150 pracovníkov, ktorí ročne spracujú viac ako 400 000 zásielok a dosahujú obrat okolo 27 miliónov eur.

Prečítajte si aj

Back to top button