Logistika a skladovanie

Gebrüder Weiss kolauduje nový sklad v Senci

O rekordných výsledkoch spoločnosti Gebrüder Weiss sme v posledných mesiacoch písali pravidelne. Rakúska logistická spoločnosť vykazuje najlepšie čísla vo svojej histórii a odráža sa to na jej expanzii aj u nás na Slovensku.

Slovenská pobočka už dlhšiu dobu sledovala rastúci trend nových kontraktov a v snahe poskytovať svojim zákazníkom služby s najvyššou kvalitou, sa rozhodla rozšíriť svoj senecký sklad.

Okrem nových kontraktov rástol aj objem prepráv v rámci jednotlivých produktov, akým je doručovanie do domácností (Home delivery), ktoré rastie ruka v ruke s internetovým obchodom.

Dokončenie v rekordnom čase

Nový logistický sklad bol skolaudovaný 6. apríla 2021 spolu s logistikou a už 15. apríla 2021 sa doň začal naskladňovať tovar. Prekládka bola dokončená v predstihu. Vonkajšie plochy a administratíva boli skolaudované 4. júna. Sťahovanie do nových administratívnych priestorov prebieha práve v týchto dňoch.

Zastavaná plocha nového skladu sa rozšírila o 4 700 m2 skladovej plochy, 2 150 m2 plochy na prekládky a 600 m2 kancelárskych priestorov. Pre zamestnancov pribudli dve strešné terasy určené ako miesto na socializáciu, stretávanie a oddych. Každá z nich má 25 m2. V rezerve ešte zostáva ďalšia prístavba s výmerou 10 000 m2.

„Aby sme i naďalej mohli ponúkať vysoký štandard kvality služieb, bolo rozšírenie potrebné. V nových priestoroch sme preferovali ekologické riešenia, akými sú LED osvetlenie, zariadenia s nízkou spotrebou energií A+, separovanie odpadu či inteligentný systém vykurovania a chladenia. Všetko v rámci najvyšších štandardov bezpečnosti,“ hovorí René Stranz, riaditeľ GW pre Slovensko.

Certifikát TAPA FSR level A

Gebrüder Weiss Senec zároveň získal certifikát TAPA FSR úrovne A. Je to najvyšší možný level, ktorý je možné získať, a preto sú na tento úspech v spoločnosti patrične hrdí. „Vlastníctvo certifikátu TAPA FSR level A je totiž faktor, ktorým sa logistický provider v oblasti bezpečnosti odlišuje od iných, čo, samozrejme, môže zohrať rolu pri rozhodovaní zákazníka,“ hovorí vedúci oddelenia HSEQ Zdenko Toma.

Dlhodobá tradícia aj na Slovensku

Na Slovensku Gebrüder Weiss pôsobí od roku 1993, keď otvoril vlastnú pobočku v Bratislave. O niekoľko rokov neskôr bol v logistickom areáli v Senci postavený a v roku 2010 otvorený vlastný terminál, do ktorého spoločnosť investovala približne 10 miliónov eur.

Dnes tu má svoju slovenskú centrálu. Dostavba a rozširovanie nových skladových a administratívnych priestorov v Senci prebiehali od polovice októbra 2020, ide o druhú veľkú investíciu od roku 2013.

Rozšírenie pobočky aj pri Brne

Svoju pobočku rozširoval Gebrüder Weiss aj v lokalite Syrovice pri Brne. „Naša strategicky položená pobočka na južnej Morave sa rozrastie o 1 600 m2, celková rozloha využiteľnej skladovej a manipulačnej plochy teda dosiahne 8 900 m2. Po dokončení tohto rozvojového kroku budeme mať v Syroviciach k dispozícii okrem iného 18 nových prekládkových rámp, z toho štyri vhodné na odbavenie B2C zásielok,“ hovorí Jan Kodada, riaditeľ obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Zdroj
transport.sk

Prečítajte si aj

Back to top button