Logistika a skladovanie

Gebrüder Weiss expanduje a buduje nový sklad v Senci

Pandemická situácia nám prináša veľa každodenných výziev, kedy nemôžeme veci riešiť spôsobom na aký sme boli bežne zvyknutí. Napríklad taký pokazený spotrebič a jeho výmena za nový. Momentálne si ho neviete ísť kúpiť do kamennej predajne. Môžete teda buď čakať kedy sa znova otvoria obchody, alebo si ho vybrať v niektorom  e-shope.

Väčšina z nás sa určite rozhodne pre druhú možnosť a platí to už aj pre staršiu generáciu, ktorá bola nútená zoznámiť sa s internetovým svetom. Spotrebiče akými sú práčka, televízor, či chladnička sú o to nevyhnutnejšie, o čo viac času musíme tráviť doma aj počas bežných pracovných dní.

Stále populárnejšia Home Delivery Service

Rakúska spoločnosť Gebrüder Weiss, jeden z najväčších logistických prepravcov a skladovateľov, zaznamenala za posledné obdobie enormný nárast dopytu po dovoze spotrebičov priamo do domácností. Home Delivery Service, ako sa táto služba nazýva, je čoraz populárnejšia a ide o celoeurópsky trend. Ešte väčšiu popularitu zaznamenala práve vďaka spomínaným zatvoreným kamenným predajniam a veľkému záujmu zo strany zákazníkov o nakupovanie v e-shopoch.

FOTO: Gebrüder Weiss

Signifikantný rast

V roku 2020 spoločnosť Gebrüder Weiss zaevidovala nárast obratu v tejto službe o 37 %. A to nielen kvôli nárastu prepráv so súčasnými zákazníkmi ale aj vďaka skupine nových, veľmi významných klientov, ktorí hľadali spoľahlivého partnera. K tomu, aby tovary nových zákazníkov mali dostatok priestoru na uskladnenie a zároveň rýchle vyskladnenie, bolo nevyhnutné rozšíriť skladové priestory a už onedlho tak bude dokončená prístavba nového logistického skladu.

FOTO: Gebrüder Weiss

Ten sa bude nachádzať priamo pri slovenskej centrále, v logistickom centre neďaleko Senca, ktorá sa týmto ďalej rozširuje. Okrem toho sa vytvoria aj ďalšie pracovné miesta, čo je dobrá správa pre Senec a okolie. Gebrüder Weiss plánuje zvýšiť svoju zamestnaneckú základňu o 20 percent. Novú prácu si môžu nájsť záujemcovia so skúsenosťami z oblasti operatívy, prekládkového skladu, či kontaktu so zákazníkmi.

Ako to funguje

A ako funguje Home Delivery Service, v ktorom si Gebrüder Weiss novým skladom ešte viac posilní svoje vedúce postavenie? Po zadaní a potvrdení objednávky je tovar doručený priamo do domácnosti podľa zadaných kritérií. V prípade potreby alebo objemného spotrebiča či iného tovaru, zásielku doručí tzv. dvoj-osádka, t.j. dvaja vyškolení pracovníci. Ak je to v objednávke zadefinované, sú pripravení spotrebič zapojiť, alebo ak ide o nábytok, zmontovať ho. Okrem toho si zákazník môže objednať aj odvoz starého spotrebiča, a to aj v sobotu. Platba platobnou kartou je už štandardom.

Spoločnosť Gebrüder Weiss nasadzuje na Slovensku približne 40 zamestnancov a 50 vozidiel spolu asi so 70 vodičmi a závozníkmi na poskytovanie tejto služby koncovým spotrebiteľom. V roku 2020 spoločnosť doručila do domácnosti spolu 146.544  zásielok.

Zdroj
transport.sk
Editor
PR

Prečítajte si aj

Back to top button