Logistika a skladovanie

EcoVadis pre Toyota Material Handling Europe

EcoVadis pre Toyota Material Handling Europe. Toyota Material Handling Europe získala platinové ocenenie EcoVadis už štvrtý rok po sebe.

Aj napriek čoraz silnejšej konkurencii, spoločnosť Toyota Material Handling Europe opäť získala platinové ocenenie EcoVadis. So skóre 79 bodov zo 100 sa zaradila medzi 1 % najlepších spoločností hodnotených organizáciou EcoVadis. Získanie tohto ocenenia už štvrtý rok po sebe je skutočne výnimočným úspechom.

Postupom času sa zo zostavovania Indexu rizík a výkonnosti podnikov v oblasti udržateľnosti organizácie EcoVadis, či zo získania dobrého celkového hodnotenia udržateľnosti, stala tak trochu súťaž. Sú to preteky – s časom – v ktorých sa mnoho spoločností túži dostať medzi 1 % najlepších. Preto je z roka na rok ťažšie, udržať krok a dostatočne rýchlo sa posunúť vpred.

„Z celkového hodnotenia sme mohli vidieť, že Toyota Material Handling Europe dosiahla v porovnaní s minulým rokom ešte lepšie výsledky. Vzhľadom na to, nie je samozrejmosťou, že sme ako organizácia získali platinovú úroveň,“ hovorí Carina Strömbergová, senior HR Specialist (ľudské zdroje) a oddaná zástankyňa udržateľnosti.

EcoVadis pre Toyota Material Handling Europe

Nebola to len organizácia EcoVadis, ktorá zvýšila svoje očakávania na prácu spoločnosti Toyota MH Europe v oblasti udržateľnosti. Zvýšili ich aj zákazníci. V skutočnosti treba preskúmať celý dodávateľský reťazec, aby sa dal kontrolovať vplyv podnikania spoločnosti na životné prostredie a spoločnosť. Kontroluje sa všetko, od dodávateľov až po továrne, od miestnych pobočiek až po trh s náhradnými dielmi.

„Kaizen a Challenge sú dve základné hodnoty spoločnosti Toyota a neustále sa zameriavame na veci, ktoré sa dajú zlepšiť,“ hovorí José Maria Gener, viceprezident pre predaj a marketing spoločnosti Toyota Material Handling Europe. „Keď však získate takéto hodnotenie, je dobré urobiť si odstup a zamyslieť sa nad tým, aké je príjemné pracovať pre spoločnosť, ktorá sa umiestnila v Top1%, pokiaľ ide o také dôležité záležitosti, ako sú, okrem iného, životné prostredie, bezpečné a zdravé pracovné podmienky, ľudské práva a etika.“

EcoVadis je najdôveryhodnejším poskytovateľom hodnotenia udržateľnosti podnikov na svete. Ocenenie EcoVadis založené na dôkazoch dokazuje, že spoločnosť Toyota Material Handling Europe naďalej vo svojich dlhodobých cieľoch v oblasti udržateľnosti napreduje.

Zdroj
transport.sk
Editor
TS

Prečítajte si aj

Back to top button