Logistika a skladovanie

DHL Supply Chain Slovensko má nového generálneho riaditeľa

DHL Supply Chain Slovensko, líder v oblasti zmluvnej logistiky, menovala na pozíciu generálneho riaditeľa Piotra Okurowského. Nahrádza Nica Schütza, ktorý preberá novú rolu v Skupine DPDHL so sídlom v nemeckom Bonne. Piotr Okurowski pôsobí v odvetví logistiky viac ako 25 rokov a vo svojej novej funkcii sa sústredí na ďalšie zrýchlenie rastu a úspechu slovenského podnikania. DHL Supply Chain Slovakia sa výrazne zameriava na implementáciu najnovších logistických trendov a inovácií, čím vytvára konkurenčnú výhodu a zlepšuje služby zákazníkom.

„Skúsenosti Piotra Okurowského v logistike a DHL Supply Chain  sú pre náš tím strednej a východnej Európy nesmierne cenné. Teším sa na jeho vedenie na Slovensku a smerovanie nášho podnikania k naplneniu Stratégie 2025 DHL Supply Chain. Ako generálny riaditeľ v Poľsku dosiahol veľký úspech a som presvedčený, že mu to poskytne základ pre ešte väčšie úspechy na Slovensku,“ hovorí Andries Retief, generálny riaditeľ pre strednú a východnú Európu, DHL Supply Chain.

„Je to pre mňa veľká výzva a tiež obrovský záväzok voči našim zákazníkom a zamestnancom. Teším sa, že budeme pokračovať v ďalšom rozvoji nášho podnikania na Slovensku, a to predovšetkým rozširovaním portfólia ponúkaných služieb a poskytovaním moderných a inovatívnych logistických riešení so silným dôrazom na digitálne produkty. Spolu s mojím tímom a plnou podporou celej DHL Supply Chain chceme byť aj naďalej zamestnávateľom prvej voľby pre súčasných aj potenciálnych kolegov, ako aj preferovaným poskytovateľom služieb pre všetkých zákazníkov. Mojou snahou je vytvárať riešenia najvyššej kvality so zreteľom na optimalizáciu nákladov, čo je obzvlášť dôležité v časoch koronakrízy. Moje osobné hodnoty sú dôvera, tímová práca a úplné rešpektovanie všetkých rozdielov,“ hovorí Piotr Okurowski.

Piotr Okurowski (50) sa v logistickom odvetví pohybuje 25 rokov. Na Slovensko prichádza z DHL Supply Chain Poľsko, kde ako generálny riaditeľ významne prispel k zdvojnásobeniu podielu firmy na poľskom trhu a k úspechu startupov pre nadnárodných zákazníkov v elektronickom obchode a spotrebiteľskom sektore. Do roku 2009 úspešne riadil dodávateľský reťazec, skladovacie a prepravné operácie pre spoločnosti Lyreco a PepsiCo. Je absolventom Fakulty priemyselnej automatizácie na Technickej univerzite Varšava, Executive MBA diplom získal na Quebec University, Montreal a Varšavskej ekonomickej škole v roku 2007.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
Tlačová správa

Prečítajte si aj

Back to top button