Logistika a skladovanie

DACHSER spustil nové logistické spojenie z Rzeszowa do Košíc

V máji tohto roku spoločnosť DACHSER Polska zaviedla denné spojenie zo svojej poľskej pobočky v Rzeszowe do Košíc. Je to prvá trasa z hlavného mesta Podkarpatskej Rusi do centra východného Slovenska. Vďaka nemu je možné doručiť zásielky medzi regiónmi, ktoré sú od seba vzdialené len 200 km vzdušnou čiarou, už na druhý deň.

DACHSER s prvým spojom z Rzeszowa do Košíc

„Pevná linka z Rzeszowa do Košíc je reakciou na potreby zákazníkov a dôležitým krokom v rozvoji medzinárodnej dopravnej siete spoločnosti DACHSER. Vďaka strategickej polohe Košíc v blízkosti hlavných ciest a medzinárodných trás otvára nové spojenie dvere európskym a poľským vývozcom do ďalších stredoeurópskych krajín,“ povedal Szymon Charachajczuk, regionálny manažér predaja v pobočke DACHSER v Rzeszowe.

„Táto linka pre nás znamená veľké zrýchlenie a zlepšenie kvality služieb. Tam, kde sa tovar kvôli chýbajúcemu spojeniu prepravoval oveľa dlhšou trasou, teraz cestuje priamo. Okrem úspory paliva šetríme aj životné prostredie nižšími emisiami CO2, takže sme efektívnejší vo viacerých oblastiach,“ dodáva Roman Stoličný, generálny riaditeľ spoločnosti DACHSER Slovakia. Celkovo sa pre slovenské dovozné a poľské vývozné zásielky skrátil čas prepravy v rámci služby targospeed zo 48 hodín na 24 hodín. V budúcnosti sa plánuje aj ďalšie rozšírenie smerom do Maďarska.

Dôveryhodný partner pre miestnych vývozcov

Pobočka spoločnosti DACHSER v Rzeszowe, ktorá prevádzkuje novú linku, sa nachádza na letisku Rzeszów-Jasionka, v bezprostrednej blízkosti diaľnice A4 a predstavuje logistické centrum pre juhovýchodné Poľsko. Má zmluvný logistický sklad s rozlohou takmer 3 000 m2 a prekládkovú plochu s deviatimi nakladacími rampami.

Rovnako, ako ostatných osem pobočiek DACHSER v Poľsku, je pripravená na manipuláciu s chemickými zásielkami vrátane nebezpečných materiálov, tzv. ADR. Okrem cestnej dopravy a skladovania sa pobočka zaoberá aj medzikontinentálnou prepravou tovaru vrátane leteckej prepravy.

Pobočka DACHSER v Rzeszowe má tím odborníkov, ktorí poskytujú logistické služby na najvyššej úrovni. Spájajú vysoké štandardy celosvetovej siete DACHSER so znalosťou potrieb a očakávaní miestnych výrobcov. Kvalita a rozsah služieb tak priťahujú najväčších vývozcov v nábytkárskom, kozmetickom a domácom priemysle z Podkarpatského vojvodstva, východnej časti Malopoľského vojvodstva a časti Svätokrížskeho vojvodstva. Pobočka denne spracuje niekoľko stoviek medzinárodných zásielok s hmotnosťou takmer 50 ton.

Spoločnosť DACHSER v Poľsku už 15 rokov poskytuje domácim vývozcom dopravu, skladovanie a širokú škálu ďalších služieb prispôsobených individuálnym potrebám zákazníkov v rámci globálnej siete DACHSER Road Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. V súčasnosti má spoločnosť v Poľsku deväť pobočiek: vo Varšave, Wroclawe, Poznani, Rzeszowe, Gdaňsku, Brwinowe, Sosnowci, Strykowe a Štetíne, ktoré denne vybavia takmer 100 európskych spojov.

V spolupráci
transport.sk
Zdroj
TS

Prečítajte si aj

Back to top button